Hlavní navigace

Loni vzniklo 32 poboček na nových místech a přibylo 69 bankomatů České spořitelny

[Tisková zpráva] V roce 2009 Česká spořitelna rozšířila svou pobočkovou síť o 14 nových poboček, 18 přemístila do více vyhovujících prostor a 45 jich zmodernizovala.

Sdílet

V letošním roce hodlá Česká spořitelna otevřít přes deset nových poboček, a to zejména v obchodních centrech a nových obytných čtvrtích, a plánuje modernizaci cca 60 obchodních míst. V pobočkách se počítá také s instalací deseti nových tzv. transakčních terminálů, tedy samoobslužných zařízení pro realizaci platebních příkazů a plateb složenek. Na jaře rozšíří pobočkovou síť České spořitelny také tři pobočky HSBC Premier, které budou i nadále určeny výhradně soukromým klientům HSBC, kteří se rozhodnou přejít do České spořitelny. Loňská investice do pobočkové sítě České spořitelny dosáhla 1 miliardy Kč. Česká spořitelna má nyní celkem 654 poboček.

V roce 2009 rostla i bankomatová síť. Dohromady přibylo 69 nových bankomatů, z toho šest vkladových. Celkem 96 starších bankomatů banka nahradila novými přístroji. Koncem loňského roku Česká spořitelna dále posílila bezpečnost bankomatů, a to instalací zcela nových typů ATM. Na letošní rok má Česká spořitelna v plánu zprovoznit 80 nových bankomatů. Dále by měly být uvedeny do provozu až tři desítky vkladových bankomatů, které se u klientů v posledních dvou letech setkaly s pozitivním ohlasem.

Dobrá dostupnost, rychlý a profesionální servis,  pohodlné prostředí – to jsou principy, kterými se řídíme při úpravách naší pobočkové i bankomatové sítě. Chceme, aby nás klienti našli jednoduše a aby jim naše služby byly dostupné v časech, které jim nejlépe vyhovují, uvedl Jiří Škorvaga, náměstek generálního ředitele a člen představenstva České spořitelny.

Mezi nově vzniklými pobočkami je osm poboček otevřených o víkendu nebo s prodlouženou pracovní dobou, celkem mají klienti takových poboček nyní k dispozici devatenáct. Rozšířila se i pracovní doba ostatních poboček, a to o 671 hodin ve srovnáním s rokem 2008. Pobočkovou novinkou loňského roku je také instalace 26 tzv. indukčních smyček. Jde o speciální zařízení, které umožňuje lepší komunikaci mezi neslyšícím klientem a jeho bankovním poradcem.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).