Hlavní navigace

Logica pomáhá rozvíjet moderní technologie v Bance roku 2009

[Tisková zpráva] Inovace v České spořitelně přináší jednodušší využívání elektronického bankovnictví a jeho ještě vyšší zabezpečení.

Sdílet

Autorem tiskové zprávy je společnost Logica

Elektronické bankovnictví SERVIS 24 a BUSINESS 24 České spořitelny využívá k bezpečné autentizaci a autorizaci klientský certifikát s novým kryptografickým algoritmem, který zaručí vysoké zabezpečení transakcí i při narůstajícím výpočetním výkonu. Česká spořitelna tak zareagovala na nařízení Ministerstva vnitra o používání odolnějších algoritmů pro vytváření elektronického podpisu, které vešlo v platnost k 1.1. 2010. Projekt, který má za sebou úspěšné 3 měsíce hladkého provozu, realizovala společnost Logica, přední světový dodavatel IT služeb a konzultací se silnou pozicí ve finančním sektoru.

Zároveň s touto změnou, která poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti elektronickému bankovnictví, přistoupila Česká spořitelna k dalším inovacím, které přináší výrazné zjednodušení používání klientského certifikátu. Nově není například nezbytná instalace podpůrného software Java a zapotřebí nejsou ani administrátorská práva pro instalaci klientských komponent. Řešení samozřejmě podporuje i novou verzi operačního systému Windows 7 a IE 8, případně další a mezi uživateli hojně rozšířený prohlížeč Mozilla Firefox.

„Úspěšná spolupráce Logicy a České spořitelny se datuje již od roku 2001, a to zejména v oblasti informační bezpečnosti,“ uvedl Vladimír Páral, Security Practice Manager ve společnosti Logica. „Ve snaze nabídnout zákazníkům skutečné bezpečí a kvalitu služeb neváhá Česká spořitelna, která má vůbec nejrozšířenější internetové bankovnictví na trhu, využívat moderní technologie a inovativní přístupy k řešení IT projektů. Tyto investice se jí dlouhodobě vrací v loajalitě klientů, o čemž bezpochyby svědčí i ocenění Banka roku 2009,“ dodal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).