Hlavní navigace

Linka ČSA do Velké Británie slaví 60 let

V úterý 8. srpna 2006 uplyne 60 let od obnovení pravidelného leteckého spojení Českých aerolinií mezi Českou republikou a Velkou Británií po 2. světové válce. První linkový let ČSA v roce 1946 směřoval do Londýna, na letiště Croydon.

Sdílet

„Letecké spojení Českých aerolinií mezi Prahou a Londýnem už dnes nevyužívají jen lidé cestující za poznáváním Velké Británie. Díky nastavení letového řádu a četnosti linek toto spojení vyhovuje i obchodní klientele,“ uvedla u příležitosti 60. výročí linky ředitelka obchodního zastoupení ČSA pro Velkou Británii a Irsko Vendula Raymová, a doplnila: „Letošní výročí dokazuje význam této destinace v rámci celé sítě Českých aerolinií, a jsme velmi hrdí na úspěchy této linky.“

60. výročí linky ČSA Praha – Londýn budou moci oslavit i sami cestující. Během letů v úterý 8. srpna 2006 si budou moci připít sektem a dostanou malý dárek na památku. U příležitosti tohoto výročí připravily České aerolinie také speciální produktový balíček. Ten kromě letenky zahrnuje také cenově zvýhodněný dvoudenní pobyt v Londýně, včetně doprovodného programu, jako je např. vyhlídková jízda na obřím kole „London Eye“, okružní jízda metropolí v typickém dvoupatrovém „doubledeckeru“ nebo plavba lodí se slavnostní večeří po Temži. Cestující ČSA mohou této akce využít až do konce září tohoto roku.

Národní letecký dopravce začal do Spojeného království létat už v roce 1938. Provoz na této lince však byl přerušen vývojem událostí v roce 1939 a druhou světovou válkou. Novodobá historie leteckého spojení Českých aerolinií mezi Českou republikou a Velkou Británií se tak začala psát právě 8. srpna 1946.

Za první pololetí uskutečnily ČSA do Velké Británie více než 1 400 letů a přepravily přes 200 tisíc cestujících. V současné době České aerolinie denně provozují pět linek na dvě mezinárodní londýnská letiště Heathrow a Stansted. Kromě Londýna nabízejí ČSA pravidelné letecké spojení také do anglického Manchesteru a skotského Edinburghu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).