Hlavní navigace

Lídr leasingu nemovitostí v ČR hlásí 80% nárůst nových obchodů

Praha, 2. září 2004 – Immorent ČR s.r.o., vedoucí společnost na českém trhu leasingu nemovitostí, uzavřel v prvním pololetí roku 2004 nové zakázky v celkovém objemu 3,233 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku, kdy tento ukazatel činil 1,8 miliardy korun, jde o nárůst o 79,6 %.

Sdílet

Obchodní výsledky Immorent ČR za první pololetí 2004

Dosažené výsledky signalizují, že se nám podaří navázat na loňský úspěch a i v tomto roce si udržet pozici jedničky na trhu leasingu nemovitostí. Předpokládáme, že v roce 2004 dosáhneme celkového objemu nově uzavřených smluv ve výši 6,5 miliardy korun, řekl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Immorent ČR s.r.o. Rok 2003 ukončil Immorent s objemem nových obchodů v hodnotě 5,604 miliardy korun a podle výsledků publikovaných Asociací leasingových společností činil jeho tržní podíl v leasingu nemovitostí 60 %.

Příčinou dobrých výsledků je naše strategie poskytovat komplexní služby spojené s investicemi do nemovitostí – tedy nejen jejich leasing, ale i projektování, development, správu či stavební dozor, uvedl Tomáš Velemínský.

Mezi nejvýznamnější zakázky uzavřené v první polovině roku 2004 patří financování hotelu Ibis v pražské ulici Na Poříčí v hodnotě 500 milionů korun. Immorent se také podílí na realizaci projektů v průmyslových zónách v blízkosti Brna a Humpolce a v nejbližší době dokončí první část svého developerského projektu Avenir Business Park v Praze 5.

O společnosti Immorent:

Společnost Immorent ČR s.r.o. nabízí v rámci uceleného konceptu „leasing & more“ komplexní služby v oblasti investic do nemovitostí – jejich financování, development, správu a stavební dozor. Na českém trhu působí od roku 1997 a podle údajů Asociace leasingových společností za rok 2003 je největším poskytovatelem leasingu nemovitostí s 60% podílem na trhu. Immorent ČR s.r.o. je dceřinou společností rakouské Immorent AG patřící do finanční skupiny Erste Bank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).