Hlavní navigace

Lidl prodal za šest dnů 7 000 jízdenek, prodejní kapacita jízdenek na Ostravsku je téměř vyčerpána

Od čtvrtka 8. října prodává řetězec Lidl jednodenní síťové jízdenky ČD Net Lidl a do včerejška si je pořídilo už přibližně 7000 zákazníků. Cestující s nimi mohou za 149 korun ve státní svátek 28. října cestovat 2. třídou vlaků Českých drah bez omezení celý den a v celé síti. Jízdenku si lze koupit výhradně u pokladen obchodů Lidl v předprodeji do 27. října nebo do vyprodání nabízené kapacity.

Sdílet

Jízdenek se zatím prodalo za víc než milion korun a další dodatečné tržby přinese Českých drahám prodej rezervací na vlaky SC Pendolino a ostatní dálkové spoje, z nichž některé jsou již nyní téměř vyprodané. Platí to zejména pro ranní vlaky z Ostravy a Brna do Prahy a také z Prahy do Vídně. Rychle se plní i odpolední spoje, které cestující využijí k návratu z jednodenního výletu. Největší zájem je o jízdenky ČD Net Lidl na severní Moravě a to hlavně v Ostravě, Frýdku Místku, Havířově, Opavě nebo v Olomouci, upřesňuje ředitel odboru produktů a obchodu Aleš Ondrůj. Předpokládáme, že se dnes prodá dalších asi 500 jízdenek. Je zřejmé, že měl Lidl dobrý odhad, když se s námi vsadil, že jich prodá víc jak 10 000. Blížíme se prohře v námi uzavřené sázce.

Ve vybraných prodejnách Lidl prodej zastaven

Jak obě společnosti předem avizovaly, budou v závislosti na překročení nabízené kapacity jízdenek omezovat jejich prodej, aby nedošlo k přeplnění vlakových spojů. V tuto chvíli už proto prodej jízdenek ČD Net Lidl neprobíhá v prodejnách v Ostravě, Opavě, Frýdku Místku, Havířově a také v jedné z olomouckých poboček. V dalších prodejnách Lidl v regionu se také počet prodaných jízdenek blíží naplnění nabízené kapacity a večer bude pravděpodobně ukončen prodej na celé severní a střední Moravě. České dráhy se v návaznosti na velký zájem o jízdenky chystají 28. října posílit nejvíce exponované spoje na trase Ostravsko – Praha a zpět.

Zatím co běžná jízdenka ČD Net na jeden den stojí 450 korun, za ČD Net Lidl zákazník zaplatí pouhých 149 korun. Když si k tomu koupí rezervaci na Pendolino s In-kartou/Rail Plus za 100 korun v jednom směru, může si udělat výlet z Ostravy do Prahy a zpět za skvělých 349 korun a ke všemu vlakem té nejvyšší kvality. Místenka na vlaky EuroCity nebo třeba na oblíbený spoj InterCity Manažer stojí se zákaznickou kartou v jednom směru jen 35 korun, dodává Aleš Ondrůj. Kromě vlaků SC Pendolino nejsou místenky povinné, s ohledem na velký zájem je ale dobré si místo předem rezervovat třeba z domova přes internet nebo kontaktní centrum ČD.

ČD Net Lidl – celodenní síťová jízdenka

  • stojí 149 korun
  • je v prodeji pouze na pokladnách Lidl ČR od 8. do 27. října 2009 (nebo do vyprodání nabízené kapacity)
  • platí v den státního svátku 28. října 2009
  • lze na něj cestovat 2. třídou všech kategorií vlaků po celé ČR, u spojů SC Pendolino jen s povinnou rezervací
  • první razítko od průvodčího musí mít čas před 12:00 hod., cestu je tedy nutné zahájit před polednem
  • ČD Net Lidl má podobu účtenky s razítkem prodejce a dalšími ochrannými prvky, cestující vyplní jméno a příjmení, při kontrole ve vlaku předloží společně s jakýmkoliv průkazem se svou fotografií a jménem
  • jízdenka je nepřenosná
  • prodejce si vyhrazuje právo ukončit předprodej dříve v závislosti na počtu prodaných jízdenek

Soutěž s ČD Net Lidl

Každý, kdo si koupí jízdenku ČD Netl Lidl a vyrazí s ní 28. října na výlet po České republice, se může zapojit do soutěže o nákup za 2000 korun v prodejně Lidl nebo o Kilometrickou banku Českých drah. Stačí si vytisknout formulář, který bude od 20. října ke stažení na www.cd.cz a během cesty ho podle pokynů vyplnit. Správnost údajů potvrdí průvodčí nebo pokladní v příslušné stanici razítkem. Dva soutěžící, kteří na ČD Net Lidl urazí 28. října nejdelší vzdálenost, získají jednu z uvedených cen.

Sázka ČD Net Lidl

Zástupci ČD a Lidl Česká republika se vsadili o počet prodaných jízdenek. Obchodní řetězec předpokládá, že jich od 8. do 27. října během předprodeje prodá více než 10 000 kusů. Pokud se to podaří, dostane v pořadí třetí účastník soutěže, který s ČD Netl Lidl urazí nejdelší cestu, od Českých drah Kilometrickou banku. V opačném případě získá od Lidlu nákup v hodnotě 2000 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).