Hlavní navigace

Lidé při dovolených stále více riskují, nejčastěji jezdí z cest se zlomeninami a těžkými úrazy

[Tisková zpráva] Dovolená bývá spojena nejen s odpočinkem, ale i s cestováním. Při poznávání cizích zemí však hrozí i častější výskyt úrazů a nemocí. Ty tam jsou přitom doby, kdy nejčastější patálií v zahraničí byly zažívací problémy.

Sdílet

Podle statistik ČSOB Pojišťovny jsou nyní na špičce nejčastějších zdravotních problémů na dovolené zlomeniny a těžké úrazy.

„Zatímco před dvěma lety tomuto „žebříčku“ vévodily zažívací problémy, onemocnění dýchacích cest nebo kožní problémy, dnes jsou v čele zlomeniny a těžké úrazy, které se dříve objevovaly z hlediska statistického vyjádření jen zřídka,“ uvedl Jaroslav Král, ředitel Odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

ČÍM LIDÉ V ZAHRANIČÍ NEJČASTĚJI TRPÍ

Oblast zdravotního problému  -  Častost výskytu (%)

Zlomeniny    20%

Těžké úrazy    20%

Onemocnění zažívacího ústrojí    14%

Ostatní    13%

Onemocnění dýchacích cest    11%

Kožní problémy    7%

Záněty ucha    6%

Onemocnění zubů    6%

Povrchová poranění, rány    3%

Zdroj: statistiky ČSOB Pojišťovny

Podle Krále tento obrat ve statistice souvisí i se stále častějším vyhledáváním adrenalinových zážitků při dovolené, popřípadě vyšší mírou hazardování se zdravím i při běžných aktivitách jako je například cykloturistika. Zlomeniny a těžké úrazy navíc patří mezi ta nejdražší rizika, která se mohou v zahraničí přihodit. „Například ošetření za zlomenou nohu na dovolené v Chorvatsku může klienta vyjít na více než padesát tisíc korun,“ potvrzuje Jaroslav Král a dodává „Jen se tím potvrzuje, jak je důležité se nezapomenout na cestu do zahraničí pojistit.“

S těžkými úrazy nebo zlomeninami navíc velmi často vznikají i škody na majetku či zdraví třetím osobám. „Typickým letním příkladem je neukázněný cyklista, který při sjíždění cyklostezky přivodí zranění nejen sobě, ale i jinému cyklistovi. V takových případech mohou jít částky za odškodnění třetí osoby až do desetitisíců nebo statisíců korun,“ uvedl Král s tím, že v poslední době zájem o pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění neustále roste.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).