Hlavní navigace

Lidé nejvíce nakupují na splátky bílou a hnědou techniku, nábytek a počítače

Sdílet

Praha
24. června 2002

Společnost GE Capital Multiservis zaznamenala v prvních čtyřech měsících roku 2002 vzrůstající zájem o splátkový prodej. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2001 se zvýšil splátkový prodej téměř u všech nejžádanějších komodit.

Stejně jako v roce 2001 i letos se drží na prvních třech místech v nákupu na splátky bílá technika (pračky, ledničky, mikrovlnné trouby atd.) a hnědá technika (hifi věže, videa, přehrávače atd.), nábytek, počítače, mobilní telefony nebo vysavače. „V prvních čtyřech měsících roku 2001 byl největší zájem o mobilní telefony a příslušenství. Na tuto komoditu bylo uzavřeno celkem 16 tisíc smluv o Multiservis úvěru. Letos se počet zájemců o nákup mobilních telefonů na splátky nepatrně snížil,“ uvedl ředitel a předseda představenstva GE Capital Multiservis Jiří Pathy.

Místo mobilních telefonů se na první místo v období leden – duben 2002 vyšplhala hnědá technika. Do této komoditní skupiny patří především televize, hifi věže, videa, přehrávače, walkmany atd. „V prvních čtyřech měsících roku 2001 uzavřela u této komodity společnost GE Capital Multiservis prostřednictvím Multiservis úvěru celkem 9 983 smluv. Letos se ve stejném období tento počet zvýšil na 13 069 smluv o Multiservis úvěru,“ doplnil Jiří Pathy. Meziroční růst zaznamenala společnost GE Capital Multiservis také u bílé techniky, nábytku nebo počítačů.

Tabulka: přehled a meziroční trend nejčastěji nakupovaných komodit na Multiservis úvěr
Komodity Poměr období 01–04/2001 a 01–04/2002 nárůst/pokles
Bílá technika + 7,23 %
Hnědá technika + 30,9 %
Nábytek + 10 %
Počítače +245,5 %
Mobilní telefony – 35 %
Vysavače – 21,5 %
Celkem* nárůst o 3,02 %
* U celkového počtu jsou sečteny jen smlouvy za komodity uvedené v tabulce. Celkový počet smluv u Multiservis úvěru je mnohem vyšší, neboť tabulka celé portfolio komodit neuvádí.
Jiří Pathy si změny v nákupu na splátky vysvětluje větším zájmem obyvatel o praktické věci do domácnosti. Lidé si letos více kupují například televize, pračky nebo ledničky. Nákup mobilních telefonů zažíval boom v roce 2001, což mělo velký vliv také na splátkový prodej.

Poznámka – produkty společnosti GE Capital Multiservis:

Spotřebitelský úvěr Multiservis umožňuje nakoupit zboží bez potřebné hotovosti. Na rozdíl od leasingu se ihned po nákupu na úvěr stává zákazník vlastníkem zakoupeného zboží. Multiservis úvěr může zákazník využít až do částky 75 000 Kč. U úvěru do 18 000 Kč není potřeba potvrzení o zákazníkově příjmu a stačí v prodejně složit pouhých 10% z ceny zboží.. Multiservis úvěr je možné kdykoliv předčasně splatit.

Nákupní úvěrová O.K. karta je založena na principu revolvingového (automaticky se obnovujícího) úvěru. Zákazník pouze jedinkrát uzavře smlouvu a při každém dalším nákupu se již prokazuje pouze O.K. kartou a občanským průkazem. Životnost této úvěrové karty je prakticky neomezena. Úvěrový rámec je u O.K. karty 20 násobkem zvolené měsíční platby a pohybuje se v rozmezí 10 000 – 75 000 Kč.

Při žádosti o produkty GE Capital Multiservis (Multiservis úvěr a O.K. kartu) není třeba ručitele. Zákazník tak nemusí žádat nikoho ze svých blízkých o jištění úvěru. Nákup zboží na splátky je velmi rychlý, pohodlný a jednoduchý.

Více informací o službách společnosti GE Capital Multiservis zákazník nalezne na bezplatné telefonní lince 0800 13 11 11 nebo na internetové adrese: www.gecmultiservis.cz

V České republice uzavřela společnost GE Capital Multiservis v období leden až březen 2002 11 tisíc nových smluv u O.K. karet a 41 tisíc u Multiservis úvěrů. Na Slovensku využilo předností O.K. karty 6 tisíc nových klientů a Multiservis úvěru 7 tisíc nových klientů.

Celková hodnota nákupů, která byla v prvním čtvrtletí 2002 financována prostřednictvím O.K. karty a Multiservis úvěru, byla téměř 1,2 miliardy korun v České republice a na Slovensku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).