Hlavní navigace

Levnější očkování s kreditkou

Konec roku je vhodná doba nejen na očkování proti chřipce, díky němuž se dá předejít hrozící chřipkové epidemii, ale také na očkování například proti klíšťové encefalitidě či žloutence typu A. Vakcinace však může představovat výrazný zásah do rodinného rozpočtu, zejména pokud ji najednou podstoupí více členů rodiny. Proto roste popularita financování očkování na úvěr. S kreditní kartou bene+ lze navíc i ušetřit, a to až několik desítek korun.

Sdílet

S bene + můžete ušetřit za očkování až několik desítek korun

Za každý nákup, očkování nevyjímaje, uhrazený jejím prostřednictvím získává majitel karty totiž zpět minimálně procento ze zaplacené částky. Platit kartou lze přitom na více než polovině očkovacích míst, vysvětluje Viktor Houška, Business Development Manager kreditních karet GE Money Multiservis. Účel použití vrácených peněz přitom není nijak specifikován, záleží pouze na klientovi, jak je využije, doplňuje.

Za běžné očkování proti chřipce sice zákazník zaplatí 250 korun, ale očkování se musí každým rokem opakovat. Očkování proti klíšťové encefalitidě stojí 530 korun za jednu dávku, vakcíny proti pneumokokovým a rotavirovým nákazám mohou vyjít až na 2 tisíce korun. Stejně tak očkování proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Očkování proti rakovině děložního čípku vyjde téměř na deset tisíc korun. Úspory při platbě kartou bene+ jsou tedy nezanedbatelné. Další možností, kterou GE Money Multiservis nabízí, je koupě očkování na splátky. Stačí vyplnit potřebné údaje v objednávkovém systému na internetových stránkách www.ockovacicentrum.cz.

Očkování proti chřipce probíhá od začátku října až do vypuknutí epidemie, což bývá nejčastěji v období od prosince do února. Chladné měsíce roku jsou vhodné i pro očkování proti klíšťové encefalitidě. První dvě dávky se aplikují v rozmezí jednoho až tří měsíců, třetí dávka pak necelý rok po dávce druhé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).