Hlavní navigace

Legislativní změny na kapitálovém trhu

Zákon, který upravuje podnikání na kapitálovém trhu je dnes projednáván v Senátu Parlamentu České republiky.

Sdílet

Vládní návrhy zákona o podnikání na kapitálovém trhu a souvisejícího „změnového“ zákona jsou projednávány na dnešní schůzi Senátu. Včera tyto zákony byly doporučeny Hospodářským výborem Senátu. Zákony o kolektivním investování a o dluhopisech byly schváleny minulý týden a nyní jsou předány k podpisu panu prezidentovi. Předpokládá se, že všechny čtyři výše zmíněné zákony nabudou účinnosti dnem vstupu České republiky do Evropské unie, tedy k 1.5.2004.

Komise pro cenné papíry připravuje k těmto zákonům soubor vyhlášek (celkem zhruba 26). Patnáct z nich by mělo nabýt účinnosti ke stejnému datu jako zákony, jak z nich vyplývá.

Pokud by nedošlo k včasnému schválení zákonů, tedy k 1.5.2004, bude platná stávající právní úprava včetně pasáží, které nabývají účinnosti vstupem do Evropské unie.

Člen prezidia zastupující předsedu KCP M. Šimáček k legislativním změnám na kapitálovém trhu dodává: Vzhledem k počtu podzákonných norem, které by měly být v souvislosti s připravovanými zákony vydány, a vzhledem k rozsahu povinností v nich obsažených ještě některé z nových vyhlášek předáme znovu profesním organizacím k případným připomínkám s ohledem na to, aby v některých oblastech nedošlo k tzv. „přeregulaci“ odvětví kapitálového trhu.

Uvedené návrhy zákonů a vyhlášek lze nalézt na webových stránkách Komise pro cenné papíry (www.sec.cz) v sekci „Právní předpisy“.

Monika Paclíková
tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).