Hlavní navigace

Leasingové služby od ŠkoFINu po 1. 5. 2004

Společnost ŠkoFIN v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie a zvýšením sazby DPH u finančních služeb z 5 % na 19 % zvýšila ceny svých služeb pouze o 2 až 3 %. Měsíční leasingová splátka na vůz v hodnotě 350 000 Kč se tak zvýší průměrně o necelých 200 Kč.

Sdílet

Koupě vozu na leasing stále zůstává velmi výhodnou formou financování nákupu nového vozu. Podle odhadů společnosti ŠkoFIN se budou auta nadále financovat především leasingem, přestože lze očekávat zájem klientů i o jiné způsoby financování (například o úvěr pod názvem Classic Credit) a to především v oblasti ojetých vozů. A důvod? Výše splátky je u obou produktů téměř shodná, rozdíl je ale v zajištění úvěru a tedy snadnosti úvěr získat. Petr Lehký, vedoucí marketingu společnosti ŠkoFIN, proto nepředpokládá ani výrazný přesun klientů od leasingových společností k bankám: Zůstanou totiž zachovány tradiční výhody leasingového financování, jako je zejména rychlost uzavření leasingové smlouvy, dodává.

Mezi další výhody leasingu patří:

  • leasingové společnosti mohou nadále uplatnit při pořízení vozu odpočet DPH, což snižuje celkovou financovanou hodnotu vozu
  • zůstává možnost zrychleného odpisu pro podnikatele
  • v případě nákupu ojetého vozidla se nadále neplatí DPH z pořizovací ceny.

Ke změně dochází ve způsobu pojišťování vozidel. Dosud byly náklady na pojištění zahrnovány do úrokové části splátky. Aby se snížily dopady 19% DPH, přišel ŠkoFIN s novým řešením – sjednáním pojištění samostatně a tedy s nulovou sazbou DPH. Klient si uzavře smlouvu přímo s pojišťovnou, ovšem opět za pomoci ŠkoFINu, to znamená bezplatně, přímo v autosalónech koncernových obchodníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).