Hlavní navigace

LBBW Bank zdvojnásobila portfolio hypoték, meziročně výrazně snížila úroky, roste zájem o tříletý fix

[Tisková zpráva] LBBW Bank v loňském roce zaznamenala téměř dvojnásobný nárůst svého hypotečního portfolia a růst v nových obchodech činil 121 %. Statistiky LBBW Bank ukazují meziroční snížení úrokových sazeb a zvyšování zájmu klientů o tříletou fixaci.

Sdílet

Zatímco průměrná výše hypoték se příliš neměnila, narostlo procento hypoték realizovaných v Praze a okolí.

„Loňský rok i počátek letošního roku byl pro LBBW Bank v oblasti hypoték velmi úspěšný a pro klienty plný výhodných nabídek. Díky klesajícím úrokových sazbám a zajímavým akčním nabídkám se nám podařilo připravit klientům atraktivní možnosti jak pro refinancování jejich stávajících závazků, tak pro otevírání nových úvěrů,“ řekl Henrik Pregel, člen představenstva.

Co se týče objemu i počtu hypoték banka téměř zdvojnásobila své portfolio a vezmeme-li v úvahu pouze nové hypotéky, pak došlo k 121% nárůstu.

„Klient může ušetřit na měsíčních splátkách například při hypotéce ve výši 3,5 milionů (LTV 70 %) na 20 let a při pětileté fixaci s aktuální akční sazbou kolem 2 000 Kč oproti roku 2009,“ doplnil Henrik Pregel.

V oblasti fixací byl oproti předchozím letům v LBBW Bank zaznamenán zvýšený zájem o tříleté fixace, pětiletá fixace zůstala druhou nejpopulárnější volbou.

Téměř polovinu poskytnutých hypotečních úvěrů si otevřeli klienti z Prahy a okolí.

Třetina nových klientů LBBW Bank z poskytnuté hypotéky plánuje financovat koupi nemovitosti, zejména bytu či domu pro vlastní bydlení, a jen přibližně 5 % hypoték je poskytováno na výstavbu vlastního bydlení.

Nejvíce hypotečních úvěrů (až 50 % celého portfolia) bylo klientům poskytnuto na refinancování jejich stávajících závazků od jiných bank. „Znamená to, že se LBBW Bank v loňském roce podařilo nabídnout velmi zajímavé konkurenční úrokové sazby a podmínky a v tomto trendu bude pokračovat i v letošním roce,“ dodal Henrik Pregel.

Výhled do roku 2011

“Podle současných signálů a vývoje, trh očekává, že dojde ke zvýšení sazeb v průběhu roku 2011. V této souvislosti bychom poradili klientům zvážit dlouhodobější fixace, např. 5letý fix či delší. Samozřejmě vše záleží na individuálních potřebách a plánech žadatelů o hypoteční úvěr,“ uzavírá Henrik Pregel.  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).