Hlavní navigace

LBBW Bank přijímá žádosti o zelené dotace

Od 12. srpna 2009 lze vyřizovat záležitosti spojené s poskytováním dotací z programu Zelená úsporám též na pobočkách LBBW Bank. Potřebné informace a podmínky je možné nalézt také na webových stránkách banky www.LBBW.cz.

Sdílet

Žádosti o dotace z programu Zelená úsporám lze podávat také na pobočkách LBBW Bank

LBBW Bank CZ a. s. přijímá a zpracovává žádosti o dotace z programu Ministerstva životního prostředí administrovaného Státním fondem životního prostředí ČR. Program je zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje domácností v rodinných a bytových domech. Přiznané dotace pak banka následně proplácí na účty žadatelů.

Žadatel o dotaci může využít i zvýhodněnou nabídku hypotečního úvěru – IQ hypotéky Energie. Jedná se o hypoteční úvěr bez poplatku za zpracování a bez poplatku za předčasné splacení úvěru až do výše obdržené dotace. IQ hypotéku Energie je možné použít na rekonstrukci nebo dostavbu nemovitosti určené na bydlení nebo na výstavbu nové nemovitosti.

Banka dále klientům:

  • Poskytuje pomoc s vyplněním žádosti a kontroluje všechny potřebné dokumenty.
  • Ověřuje, zda je vybraný dodavatel zapsán v databázi Seznamu odborných dodavatelů (SOD) a Seznamu výrobků a technologií (SVT).
  • Zadává žádost do informačního systému SFŽP ke schválení.
  • Po schválení proplácí přiznané částky na účty žadatelů.

Žádosti o dotace je možné podávat na všech pobočkách LBBW Bank, kromě mikro-poboček v supermarketech Billa.

Financování projektů podporujících ochranu životního prostředí je nedílnou součástí naší strategie již řadu let, máme s nimi bohaté zkušenosti a zájem našich klientů o tento druh služby stále roste. Zapojení do tohoto programu tak vidím jako logické vyústění našich dosavadních aktivit. Velmi vítáme tuto formu podpory ekologického chování jednotlivců, komentuje důvody zapojení do projektu Markus Hermann, předseda představenstva LBBW Bank.

Klíčovým předpokladem pro získání dotace je investice do jednoho či více opatření spadajícího do některé z podporovaných oblastí.

Co je Program Zelená úsporám?

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací pro vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. V programu je podporováno kvalitní zateplování rodinných a bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízko-emisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízko-energetických novostaveb a také nová výstavba v pasivním energetickém standardu. Nově jsou do programu zahrnuty i dotace na energetické ohodnocení domu a zpracování projektu realizace energetických ú­prav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).