Hlavní navigace

LBBW Bank přednášela na Německé škole

[Tisková zpráva] V rámci podpory vzdělávání dětí a mládeže v oblasti ekonomiky a financí připravila LBBW Bank CZ pro studenty Německé školy přednášku na téma finanční a hospodářská krize, její historie a vývoj.

Sdílet

Zástupce LBBW Bank Christian Adolf, Relationship Manager Firemního bankovnictví, poutavě a srozumitelně přiblížil studentům jedenáctého ročníku Německé školy problematiku vývoje a dopadů finanční a hospodářské krize, a to jak v historických souvislostech, tak s ohledem na její dopady, dominový efekt, náklady na například refinancování bank včetně intervencí státu a možná řešení a východiska i poučení z krize. Přednáška proběhla v německém jazyce, rodném jazyce přednášejícího a hlavním studijním jazyce školy, a dvacítka studentů ve věku 16–17 let s přednášejícím velmi živě a zaujatě diskutovala.

„S LBBW Bank CZ nás pojí několikaletá spolupráce a vážíme si nejen její finanční pomoci, ale vítáme zejména tyto nefinanční aktivity. Přispívají totiž nejen k rozšíření znalostí našich studentů a jsou pro ně atraktivním zpestřením výuky, ale zejména jim přibližují skutečnou praxi a podporují jejich zájem o tento obor,“ zhodnotila přednášku Jitka Špetová, jednatelka Německé školy.

„Byl jsem velice příjemně překvapen zájmem studentů v tomto věku o debatu na tak obtížné téma a zejména je musím pochválit za jejich vědomosti a znalosti z oboru financí a investic, který je pro řadu dospělých velkou neznámou,“ okomentoval průběh přednášky a diskuse Christian Adolf.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).