Hlavní navigace

LBBW Bank pokračuje v přednáškách na Německé škole

[Tisková zpráva] LBBW Bank, která je dlouholetým partnerem Německé školy v Praze, připravila pro studenty maturitního a předmaturitního ročníku přednášku na aktuální téma finanční krize.

Sdílet

Přednáška Dirka Reineckera, ředitele divize Market Management LBBW Bank, se zabývala jak tématem krize obecně, tak i aktuální situací v Evropě. Dirk Reinecker se ve své přednášce věnoval i tzv. „záchrannému deštníku“ Evropské unie a ekonomické situaci Řecka a Španělska. Následná živá diskuse se soustředila na problémy Řecka a možnosti řešení řecké dluhové krize, probíraly se i dopady problémů jihoevropských ekonomik na evropskou a světovou ekonomiku a na stabilitu eura.

„Na Německé škole v Praze přednáším velmi rád. Tato příležitost mi totiž nabízí možnost vnímat reakci a poznávat názory mladých lidí na situaci v oblasti financí a bankovním sektoru. Velký zájem studentů o aktuální dění ve finančním světě, jejich aktivita i zvídavost mě opravdu příjemně překvapuje. Žáci se nejvíce dotazovali na současný a budoucí vývoj ekonomiky a dále na problematiku Řecka. Orientace mladých lidí ve finančním světě je velmi důležitá a jsem rád, že jako zástupce LBBW Bank k ní mohu také přispět,“ uvedl Dirk Reinecker, ředitel divize Market Management LBBW Bank.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).