Hlavní navigace

Kvalitní zimní pneumatiky lze pořídit i na splátky

V polovině října nastal nejvyšší čas, kdy by měli řidiči začít uvažovat o přezutí svého automobilu na zimní pneumatiky. Ty mají výrazně lepší jízdní vlastnosti už při venkovních teplotách pod 7 °C, a podstatně tak zvyšují bezpečnost na silnici. Společnost Home Credit ve spolupráci s tradičním výrobcem Barum Continental spol. s r.o. nyní nabízí motoristům možnost pořídit si kvalitní zimní pneu na splátky.

Sdílet

Zimní pneumatiky mají podstatně lepší vlastnosti nejen na zasněžené, namrzlé a mokré vozovce, ale již v období, kdy venkovní teploty klesnou k sedmi stupňům Celsia. To odpovídá dlouhodobému průměru pro měsíc říjen. O důvodech, proč zimní pneumatiky používat, sice většina lidí ví, přesto je podle odhadů reálně používají jen dvě třetiny řidičů. Podle průzkumu, který si nechávala zpracovat Česká pojišťovna, uváděli motoristé jako nejčastější důvod skutečnost, že v zimě jezdí málo nebo vůbec. Pětina z nich považuje používání zimních pneumatik za příliš drahé.

„Řidič, který v zimě používá letní pneumatiky, neohrožuje jen vlastní bezpečnost, ale i zdraví a životy ostatních motoristů. Finanční náklady by v tomto případě rozhodně neměly hrát hlavní roli při rozhodování. Variantou, kterou mohou spotřebitelé zvážit, je nákup zimních pneumatik na splátky. Sadu čtyř kvalitních pneumatik pořídí už od přibližně 500 korun měsíčně,“ uvádí Martin Vetýška, obchodní ředitel společnosti Home Credit a. s.

Nákup zimních pneumatik na splátky nabízí Home Credit ve spolupráci s největším českým výrobcem pneumatik, společností Barum Continental. Produkt je k dispozici v prodejní a servisní síti Barum Continental na více než 50 místech České republiky.

„Pravidla pro používání zimních pneumatik lze shrnout jednoduše: dezén minimálně 4 milimetry, doba využití ve středoevropském klimatu minimálně 4 měsíce a používání zimních pneu výhradně na všech čtyřech kolech,“ vysvětluje Zdeněk Novák, marketingový manažer prodejní sítě Barum.

Zimní pneumatika Barum se dá pořídit přibližně od 1 200 Kč. Spotřebitelský úvěr Home Credit se však může stát i vhodným nástrojem pro přestup do nejvyšší třídy zimních pneumatik, kam se řadí značka Continental. Pro nákup pneumatik na splátky řidiči stačí dva doklady – občanský a například řidičský průkaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).