Hlavní navigace

Kunert opět v čele Živnobanky

Sdílet

P r a h a 14. května – Jiří Kunert se téměř po dvou letech vrátil do čela Živnostenské banky, a.s. Na návrh dozorčí rady ho s platností od 12. května 2003 představenstvo banky zvolilo předsedou představenstva a generálním ředitelem. Od srpna 2001 vykonával Jiří Kunert funkce předsedy představenstva a generálního ředitele slovenské UniBanky, a.s., která je, stejně jako Živnobanka, součástí přední evropské finanční skupiny UniCredit, jejíž mateřskou společností je banka UniCredito Italiano.

„Budu pracovat pro to, aby klienti Živnostenské banky brzy pocítili konkrétní výhody jejího začlenění do silné a efektivní skupiny UniCredit,“ prohlásil po svém zvolení Jiří Kunert.

Jiří Kunert, absolvent oboru finance a úvěr na národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze, pracoval v letech 1976 – 1982 v Českos­lovenské obchodní bance. V letech 1982 – 1983 působil v pobočce Živnostenské banky v Londýně. V období 1986–1988 byl poradcem pro bankovnictví na Federálním ministerstvu financí. Od roku 1988 do roku 1992 byl vrchním ředitelem Živnostenské banky, kde po privatizaci v roce 1992 vykonával do srpna 2001 funkce předsedy představenstva a generálního ředitele.

Z řady jeho nebankovních funkcí stojí za zmínku, že několik let byl prezidentem Bankovní asociace Praha (dnešní České bankovní asociace).

Ing. Karel Ježek
tiskový mluvčí
Živnostenská banka, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).