Hlavní navigace

Kreditní karta Citibank nabízí jednodušší splácení úvěru

Držitelé kreditních karet Citibank už nebudou muset hlídat splatnost svého dluhu. Banka jim totiž nově nabízí zřízení trvalého inkasa. Při využití této služby bude z účtu klienta pravidelně odcházet příslušná splátka.

Sdílet

Běžný účet přitom nemusí být veden u Citibank, ale u kteréhokoliv peněžního ústavu. Klient se tak už nebude muset obávat, že by nedodržel termín splátky a byla by mu naúčtována smluvní pokuta.

Díky nově zavedenému inkasu se nemusí klienti obávat toho, že by byli zapsáni do bankovního registru dlužníků, což by jim v budoucnu mohlo zkomplikovat získání úvěru nebo hypotéky u kterékoliv banky, zdůraznil manažer kreditních karet Citibank Alexander Mitro.

Zavedení trvalého inkasa je jednoduché. Pokud má zákazník běžný účet také u Citibank, stačí, když o inkaso požádá na zákaznické lince CitiPhone, a to nejméně pět kalendářních dní před datem splatnosti jeho kreditní karty.

Ti, kdo mají běžný účet u jiné banky, by měli kontaktovat zákaznickou linku CitiPhone a svoji banku, kde dají souhlas k inkasu, a to nejpozději 7 dní před datem splatnosti kreditní karty.

Kromě zavedení inkasa přichází Citibank i s další novinkou. Banka nově navázala spolupráci s POJIŠŤOVNOU CARDIF PRO VITA a od začátku února nabízí nově koncipované pojištění CreditShield. To bude i nadále chránit klienty v případě plné invalidity či úmrtí tím, že za ně pojišťovna zaplatí aktuální dlužnou částku na jejich kreditní kartě. Maximální pojistné krytí však vzroste z původních čtyř set tisíc korun na dva miliony korun.

Pojištění bude navíc krýt i riziko pracovní neschopnosti – pojišťovna bude v případě pracovní neschopnosti platit za klienta minimální měsíční splátky až do výše 55 555 korun za jednu splátku. Další novinkou je pak krytí neoprávněných transakcí v případě ztráty či zneužití kreditní karty až do 10 000 korun, přičemž se toto pojištění vztahuje na události, které nastaly již dva dny před žádostí o blokaci karty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).