Hlavní navigace

KORUNOVÉ FONDY SPOLEČNOSTI ABN AMRO ASSET MANAGEMENT SLAVÍ 1. VÝROČÍ OD ZALOŽENÍ

Sdílet

16. října 2001 uvedla nizozemská skupina ABN AMRO Bank N.V. na trh nové otevřené podílové korunové fondy – ABN AMRO Český dluhopisový fond a ABN AMRO Český fond peněžního trhu. Za rok bylo do fondů vloženo celkem 978 mil. Kč a oba fondy se prezentovaly zajímavou výkonností. Fondy jsou určeny konzervativnějším investorům a díky daňovým výhodám registrace v Lucembursku dosahují vyššího čistého výnosu oproti tuzemským fondům.

Korunové fondy – ABN AMRO Český dluhopisový fond a ABN AMRO Český fond peněžního trhu investují do kvalitních cenných papírů denominovaných výhradně v české koruně. Výnos fondu ABN AMRO Český fond peněžního trhu je od jeho založení k dnešnímu datu 3,91% a do fondu bylo celkem investováno 463 mil. Kč. Za stejné období byl u druhého korunového fondu – ABN AMRO Českého dluhopisového fondu dosažen výnos 8,59% a vloženo 515 mil. Kč. U těchto korunových fondů odpadá kurzové riziko, jelikož fondy investují výhradně do aktiv denominovaných v české koruně.

„Výnosy obou fondů závisí na vývoji domácích úrokových sazeb. Za stávajícího výhledu by se mohl výnos obou fondů v roce 2003 pohybovat mezi 3%-3,5%, což zajímavě převyšuje současný hrubý výnos bankovních depozit, který je v řadě případů nižší než 2%“ říká Dalibor Mátl, Investiční ředitel ABN AMRO Asset Management.

Korunové fondy společnosti ABN AMRO Asset Management jsou určeny konzervativnějším investorům, kterým nabízejí:
 – dlouhodobě vyšší očekávané výnosy v porovnání s klasickou bankovní úložkou,
 – daňové výhody díky registraci v Lucembursku,
 – uplatňování mezinárodních standardů v rámci rodiny fondů ABN AMRO,
 – zkušenosti renomovaného správce aktiv.

ABN AMRO Český dluhopisový fond je vhodný pro konzervativní investory se střednědobým horizontem přes 1 rok a jeho cílem je dlouhodobě překonávat výnos českého finančního trhu.

ABN AMRO Český fond peněžního trhu je určen pro konzervativní investory s krátkodobým horizontem do 1 roku, se strategií dlouhodobého růstu majetku s důrazem na nízké riziko a vysokou likviditu.

Minimální výše investice je 25 tis. Kč, přičemž fond je povinen kdykoli své akcie od investora odkoupit. Podílové listy fondu je možné koupit prostřednictvím poradců ABN AMRO Asset Management, na pobočkách společnosti v Praze a Brně a také na pobočkách České spořitelny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).