Hlavní navigace

Kooperativě stále rostou škody po víkendových bouřkách

[Tisková zpráva] Kooperativa od pondělí zaznamenává na infolince tisíce hovorů denně. Do této chvíle klienti Kooperativě nahlásili přes 5300 škod, z toho 3700 automobilů a 1650 škod na nemovitostech.

Sdílet

Jejich celková výše se již vyšplhala k částce 300 milionů Kč.  Kooperativa očekává, že škody budou přibývat ještě v průběhu příštího týdne, až se lidé vrátí z dovolených. Celkově se může jednat až o 10 000 škod v celkové výši okolo 500 milionů Kč.

„Potvrdily se naše předpoklady, že škody porostou závratným tempem. Proto jsme posílili tým techniků, kteří prohlížejí poškozená vozidla, a na Praze 10 jsme otevřeli další kontaktní centrum, kam mohou klienti své poškozené vozidlo přivézt k prohlídce. Zároveň jsme zajistili víkendový provoz našeho centra v Sámově ulici“, uvedl Milan Gregor, ředitel Centra likvidace pojistných událostí. 

Klienti tak mají možnost nahlásit své škody i v průběhu víkendu. U automobilů se nejčastěji jedná o poškozené karoserie, rozbitá okna nebo i světla. Bohužel v některých případech se jedná o totální škodu, protože částka za opravu vozu by přesáhla jeho současnou cenu. V případě domů klienti nejčastěji hlásí poškozené střechy a rozbitá okna.

„Nejvíce škod evidujeme z Prahy, zejména okolí Krče. Ve středních Čechách krupobití nejvíce zasáhlo naše klienty v Mělníku a jeho okolí. Postiženy byli ale i severní Čechy, škody téměř za milion registrujeme na Litoměřicku, na Děčínsku bouřka napáchala škody za 700 tisíc“, doplnil Gregor.  

 
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).