Hlavní navigace

Kooperativě nahlásili klienti povodňové škody za 200 milionů korun

[Tisková zpráva] Přes 2300 škod v celkové výši 200 milionů doposud nahlásili klienti Kooperativě v souvislosti s povodněmi, které postihly Českou republiku.

Sdílet

Bohužel, po první květnové povodňové vlně se už začínají projevovat i škody, které působí červnové povodně. „Od 1. června jsme už zaznamenali 600 nových škod v celkové výši 40 milionů korun“, upřesňuje Milan Káňa, tiskový mluvčí Kooperativy.     

Nejvíce škod registruje Kooperativa na Moravě, v Moravskoslezském (celkem za 80 milionů Kč), Olomouckém (45 milionů Kč)  a Zlínském (27 milionů Kč) kraji. Nejpostiženějšími okresy jsou Přerov, Frýdek-Místek   a Karviná. Nejčastěji se jedná o škody způsobené vodou na nemovitostech, zejména na rodinných domech.

„Evidujeme ale také přes 50 zatopených vozidel a několik klientů nám nahlásilo také poškození domu sesuvem půdy. Několik velkých škod registrujeme také u podnikatelů nebo sportovních a školních zařízení. Například na Přerovsku voda vytopila slévárnu a vznikla škoda za cca 4,5 milionu Kč, škodu 3 milionu korun způsobila povodeň v tenisovém klubu v Hranicích na Moravě a škodu přes 1,5 milionu korun evidujeme na majetku školy v Troubkách“, upozorňuje Káňa.

Největší objem škod klienti Kooperativě nahlásili v okrese Přerov. Jedná se o 320 škod v celkové výši 42 milionů Kč. Následuje okres Frýdek-Místek se 450 škodami ve výši 36 milionů Kč a Karviná s 311 škodami za 25 milionů Kč. Povodně výrazně zasáhly i další moravské okresy, Ostravu-město (10,5 milionu Kč), Vsetín (7,8 milionu Kč), Zlín (7,7 milionu Kč), Kroměříž (6 milionů Kč),  Uherské Hradiště (5,5 milionu Kč),  Opava (3,8 milionu Kč),  Nový Jičín (3,6 milionu Kč), nebo Olomouc (2,8 milionu Kč). „Nejvíce nových škod v posledních dnech přichází z jižní a střední Moravy“, doplňuje Káňa.

Pojistné plnění již obdrželo téměř 40 % klientů Kooperativy, v případě potřeby jim je vyplacena i záloha na pojistné plnění.  Škody mohou i nadále hlásit na infolince Kooperativy 841 105 105, on-line na www.koop.cz či na libovolném obchodním místě firmy.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).