Hlavní navigace

Kooperativa z povodní registruje přes 1000 škod za více než 260 milionů korun

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group v souvislosti s povodněmi, které ČR trápí od 24. června, registruje přes 1000 škod za více než 260 milionů Kč. Největší objem škod je hlášen v Moravskoslezském kraji za 175 milionů korun. K nejvíce postižené Moravě přibyly po víkendu i ohrožené oblasti v jižních Čechách, kde se však již také následky po povodních odklízejí.

Sdílet

U nejvíce ohrožených klientů jsme přítomni denně a budeme jim takto k dispozici minimálně do pátku, uvedl Petr Pavlíček, obchodní ředitel agentury Jižní Čechy, který se spolu s meteorology obává, že do konce týdne může ještě pršet. Jihočeský region je z českých krajů nejvíce postižený, Kooperativa zde eviduje 150 škod za více než 22 milionů korun.

Všichni klienti mohou škody nahlásit na zelené nonstop lince Kooperativy 800 105 105, on-line na www.koop.cz či na libovolném obchodním místě firmy. Kooperativa intenzivně pracuje na mapování a sčítání škod, které likvidátoři pojišťovny v terénu operativně řeší. Další pracovníci Kooperativy spolupracují přímo v postižených oblastech s místními samosprávami, kde lidem postiženým povodněmi všemožně pomáhají, jak s vyplňováním dokumentů k nahlášení škod, tak s jinými problémy.

Kooperativa je připravena klientům postiženým záplavami vyplatit zálohy na pojistná plnění. Pracovníci pojišťovny se pohybují v zasažených oblastech a po prohlídce škody jsou připraveni v naléhavých případech vyplatit poškozeným zálohu. Některé rodiny jsou skutečně v tísni a potřebují, abychom reagovali velice rychle, proto naši likvidátoři pracovali také během uplynulého víkendu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).