Hlavní navigace

Kooperativa úspěšně rozvíjí strategickou spolupráci s ČS

Za přelomovou událost roku 2004 považují představitelé Kooperativy převzetí neživotních pojištění PČS a následné úspěšné navázání strategického partnerství s Finanční skupinou České spořitelny (FS ČS). „Získali jsme velmi silného a prestižního strategického partnera, což bude mít klíčový význam pro budoucí rozvoj firmy,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Vladimír Mráz.

Sdílet

Strategická spolupráce se odehrává v několika rovinách. V oblasti obchodu jde o postupné zavádění vzájemného „křížového“ prodeje produktů Kooperativy a FS ČS. Jinými slovy cestovní pojištění, pojištění majetku a další produkty Kooperativy může klient uzavřít v pobočkách České spořitelny a naopak – v obchodních místech Kooperativy může využít služeb FS ČS (stavební spoření, penzijní připojištění, kreditní karty, hypoteční úvěry, spotřebitelské a hotovostní úvěry). Jsme přesvědčeni, a dosavadní výsledky to potvrzují, že spojení bankovních, investičních a pojišťovacích služeb do jednoho prodejního místa klienti vnímají velmi kladně, zdůraznil Mráz. Obě finanční instituce tak navazují na spolupráci, kterou v dalších zemích, ale hlavně doma v Rakousku rozvíjejí jejich mateřské společnosti, tedy skupiny Erste a Wiener Städtische.

Další novinkou je možnost platit pojistné ze smluv uzavřených s Kooperativou v 360 vybraných bankomatech ČS. Pro klienty ČS naopak Kooperativa již loni zprovoznila na svých internetových stránkách www.koop.cz možnost platit cestovní pojištění prostřednictvím přímého bankovnictví České spořitelny – služby Servis 24.

Partnerské společnosti spolupracují mimo jiné také v oblasti marketingu a sponzoringu. Již v loňském roce společně podpořily festival „United Islands of Prague“, který se konal v souvislosti se vstupem ČR do Evropské unie a stal se jednou z významných událostí populární hudby roku 2004. Oba finanční ústavy mimo jiné dále měly významný podíl na vzniku výstavy „Praha – Vídeň“, mapující společnou historii obou evropských metropolí.

Kooperativa také tradičně podporuje oblast sportu – již šestým rokem je generálním partnerem českého volejbalu a od sezony 1998/99 poskytuje výraznou finanční podporu volejbalové Kooperativa extralize. Je rovněž generálním partnerem jednoho z nejlepších tuzemských cyklistických klubů KC Kooperativa Liberec či florbalového týmu Kooperativa Pardubice. V letošním roce bude s ČS spolupracovat na její tradiční sponzorské aktivitě podporující cyklistiku s názvem „Kola pro život“.

Česká spořitelna naopak jako nový partner letos podpoří Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově, jehož je Kooperativa již dlouholetým generálním partnerem. Mezi další sponzorské aktivity Kooperativy patří například podpora Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových, Panevropské kulturní a vzdělávací společnosti Comenius či Divadla na Vinohradech. V roce 2004 podpořila Kooperativa finančním příspěvkem i pražskou Zoologickou zahradu a budování návštěvnického centra Botanického ústavu AV ČR.

V rámci charitativních projektů patří na přední místo především sponzorství obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá chovem a výcvikem asistenčních psů pro zdravotně postižené občany celé ČR. Dále můžeme uvést například podporu Dobrovolnického centra Motýlek (psychosociální pomoc hospitalizovaných pacientů a pacientů po onkologické léčbě), Nadačního fondu Slunce pro všechny, Centra výchovy a vzdělávání mentálně postižených, podporu činnosti Centra Paraple či občanského sdružení pro pomoc lidem s mentálním handicapem Portus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).