Hlavní navigace

Kooperativa spustila mobilní verzi svého webu

[Tisková zpráva] Druhá největší pojišťovna českého trhu – Kooperativa – vychází vstříc zvyšujícímu se zájmu o mobilní zařízení a pro jejich uživatele připravila mobilní verzi svého korporátního webu http://www.koop.cz.

Sdílet

„S naší internetovou agenturou Actum|G2 jsme se snažili vyhovět potřebám klienta či zájemce o pojištění, který právě drží v ruce telefon a chce se pojistit, nahlásit škodu, zjistit stav své škody či získat základní informace o svých pojistných smlouvách,“ uvedl Marek Vích, který je v Kooperativě zodpovědný za internetové aktivity.

„Portál je optimalizován pro chytré dotykové telefony, jako je iPhone či HTC, nicméně testován je na všech běžných mobilních telefonech,“ doplňuje Martin Kasarda z agentury Actum|G2 s tím, že následně bude během 10 dnů k dispozici zdarma ke stažení příslušná aplikace v iTunes Store firmy Apple a obdobná na systém Android v Android Market.

Příchozí návštěvník z mobilního zařízeni je automaticky přesměrován na mobilní portál http://m.koop.cz. Zde najde zjednodušené menu a informace strukturované tak, aby maximálně vyhovovaly potřebám majitelů mobilních telefonů s důrazem na vhodné funkcionality (sjednání pojištění on-line a po telefonu, náhled na stav škod a možnost hlášení škod) a informace jako jsou praktické rady a typy (co dělat při nehodě, apod.) či vybrané aktuality z Kooperativy. Součástí menu je i propracovaný vyhledávač obchodních míst, kam lze zadat PSČ, ulici či město.

Rozmach chytrých telefonů v posledních dvou letech logicky ústí ve snahu komerční sféry tento trend zachytit a nabídnout klientům uživatelsky příjemné, patřičně přizpůsobené internetové aplikace, stránky a portály. Aplikace pro mobilní telefony přestože vycházejí z webových technologií, nabízejí zcela novou oblast pro interakci s uživatelem.

„Uživatelská stránka aplikací je ještě významnější než u aplikací webových. Snažíme se uživateli vyjít maximálně vstříc a nabídnout mu maximální pohodlí – grafiku i množství zobrazovaných informací přizpůsobit zejména formátu mobilních telefonů a rychlosti načítání dat,“ doplil Kasarda.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).