Hlavní navigace

Kooperativa nejúspěšnější pojišťovnou v anketě makléřů Pojišťovna roku 2008

Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group opět uspěla v devátém ročníku prestižní ankety Pojišťovna roku, kterou každoročně vyhlašují pojišťovací makléři. Kooperativa je podle včera vyhlášeného hlasování makléřů Pojišťovnou roku 2008 v neživotním pojištění, když zcela opanovala výsledky neživotního pojištění. Stala se tak nejúspěšnější pojišťovnou soutěže, když dominovala v celkem sedmi kategoriích a přidala dvě druhá a dvě třetí místa.

Sdílet

Druhou hlavní kategorii Pojišťovna roku 2007 v životním pojištění vyhrála Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group a Kooperativa skončila na druhém místě, což je oproti loňskému roku posun o příčku vzhůru. Výsledky této prestižní soutěže nás samozřejmě potěšily a velmi si vážíme přízně pojišťovacích makléřů, kteří hrají na pojistném trhu klíčovou roli. Fakt, že Vienna Insurance Group ČR zcela anketu opanovala, když pojišťovny koncernu zvítězily ve všech kategoriích, je pro nás důkazem, že jdeme správnou cestou, uvedl předseda předsatvenstva a generální ředitel Kooperativy a zároveň člen představenstva VIG Martin Diviš.

Kromě vítězství v uvedených kategoriích uspěly i produkty Kooperativy v anketě Pojistný produkt roku 2008, kde získal bronzovou příčku Program pojištění flotil. Vítězem v této kategorii se stalo pojištění FLEXI Pojišťovny České spořitelny. Specializovaným pojistitelm roku 2008 se stala Evropská Cestovní Pojišťovna a osobností roku 2008 dlouholetý generální ředitel pojišťovny Uniqa Marek Venuta.

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) již podeváté letos vyhlásila anketu Pojišťovna roku, jejímž cílem je zjistit, jak pojišťovny dokážou jednak uspokojovat pojistné potřeby občanů, institucí a podnikatelů, jednak spolupracovat s pojišťovacími makléři. Letošní výsledky dokazují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva, zejména s ohledem na současnou hospodářskou krizi, zhodnotil anketu předseda AČPM Zdeněk Voharčík. Tradičně vysoká úroveň ankety podle něj podtrhuje rostoucí význam úlohy makléřů na pojišťovacím trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).