Hlavní navigace

Kooperativa má nejangažovanější zaměstnance

[Tisková zpráva] Pojišťovna Kooperativa získala v anketě TOP odpovědná firma 2011 první cenu v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci. Kooperativa vyhrála s projektem nazvaným „Zaměstnanci pro lepší život“. Projekt má dvě části – Den pro lepší život a Strom pro lepší život.

Sdílet

„V rámci Dne pro lepší život mohou zaměstnanci jeden pracovní den věnovat práci pro neziskovou organizaci. Strom pro lepší život je program osobního dárcovství zaměstnanců, v rámci kterého plní zaměstnanci vánoční přání klientů z neziskových organizací“, představil vítězný projekt Milan Medek, ředitel marketingu pojišťovny Kooperativa. 

V roce 2010 se dobrovolnických Dnů pro lepší život zúčastnilo 539 zaměstnanců. V rámci projektu Strom pro lepší život pak zaměstnanci Kooperativy zakoupili neziskovým organizacím vánoční dárky za více než 400 tisíc Kč. Pomohli tak 74 zařízením v celé České republice.

„Možnost zapojení do Dne pro lepší život nabízíme našim zaměstnancům od roku 2009. Samotné nás překvapilo, jakou měl projekt vynikající odezvu“, přiznal Jan Března, ředitel Personálního úseku pojišťovny Kooperativa. Pozitivní přístup zaměstnanců Kooperativy     k sociálně potřebným je výrazně vidět i mimo zmiňované projekty. „Například po loňských povodních se naši zaměstnanci zapojili také do úklidových prací v severních Čechách“, doplnil Března.

Aktivity v rámci CSR jsou pro úspěšnou společnost v dnešní době naprosto přirozené. Kooperativa podporuje také projekty související s bezpečností silničního provozu a dlouhodobě spolupracuje s obecně prospěšnou společností Pomocné tlapky, která vychovává a cvičí asistenční psy pro tělesně hendikepované.

TOP odpovědná firma 2011 je nezávislá národní cena za udržitelné a odpovědné podnikání, kterou pořádá a uděluje platforma Byznys pro společnost, fórum odpovědných firem. Navazuje na tradiční, prestižní soutěž TOP Filantrop. Letošní ocenění organizátoři předali na slavnostním vyhlášení v Divadle Archa ve středu 9. 11. 2011.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).