Hlavní navigace

Kooperativa loni s rekordním ziskem i předpisem

Hranici 30 miliard korun loni úspěšně překročilo předepsané pojistné Kooperativy, druhé největší pojišťovny českého trhu. Kooperativa při předpisu 30,7 miliardy Kč vykázala loni vůbec největší absolutní přírůstek pojistného na českém trhu – více než 1,6 miliardy korun, což je meziroční růst o 5,6 procenta. Rekordní výše dosáhl rovněž zisk společnosti před zdaněním - 1 621 milionů Kč v národní účetní metodice (tj. meziroční růst o 10,6 procenta).

Sdílet

Čistý zisk dosáhl 1 180 milionů Kč a Kooperativa z něj vyplatí akcionářům 300 milionů korun na dividendách. Určitě můžeme říct, že to byl úspěšný rok a Kooperativa si své postavení na českém trhu upevnila – tržní podíl firmy se mírně zvýšil na 22,5 procenta, uvedl k výsledkům firmy předseda představenstva a generální ředitel Martin Diviš.

Neživotní pojištění vzrostlo meziročně o pět procent na 23,3 miliardy a Kooperativa si udržela postavení lídra trhu v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů (v tomto segmentu vzrostlo pojistné o sedm procent na více než čtyři miliardy Kč). Nezanedbatelně rostla i oblast pojištění majetku a odpovědnosti občanů (o osm procent na více než dvě miliardy Kč) a havarijního pojištění (o 5,7 procenta na 4,7 miliardy Kč). Výrazný vzestup – o 7,4 procenta – na 7,4 miliardy Kč vykázalo loni životní pojištění. S vývojem v tomto segmentu můžeme být určitě spokojeni, i přes určité vyčerpání možností trhu se Kooperativě podařilo udržet solidní meziroční růst sedm procent i v segmentu jednorázově placených životních pojištění, konstatoval Diviš.

Objem pojistných plnění loni Kooperativě meziročně vzrostl o 9,1 procenta. Pojišťovna tak celkově pro své více než dva miliony klientů v roce 2008 spravovala 3,8 milionu pojistných smluv a úspěšně vyřídila 485 146 pojistných událostí.

Co se týká nabídky pojištění, firma loni úspěšně uvedla na trh několik novinek. V oblasti životního pojištění to bylo komplexní rizikové pojištění Rubikon, kdy v rámci jedné pojistné smlouvy lze pojistit rizika: smrt, vážná onemocnění, pracovní neschopnost, pobyt v nemocnici, invaliditu s výplatou důchodu. Produkt zahrnuje také komplexní úrazové pojištění a pojištění pracovní neschopnost či pobyt v nemocnici v důsledku úrazu. Rubikon je na českém trhu unikátním produktem, a to jak množstvím, tak i variabilitou pojištěných rizik. Další z úspěšných novinek je speciální pojištění ordinací a lékáren – produkt Ordinace lze rovněž sjednat on-line. Koncem roku 2008 Kooperativa představila inovovaný produkt povinného ručení Standard, kde u každé individuální smlouvy klient získá zdarma nejen živelní pojištění, ale i roční pojištění pro případ hospitalizace. Kupony s touto výhodou si do konce března aktivovalo na 100 tisíc klientů Kooperativy. Obě posledně zmíněné novinky – Ordinace i Standard – souvisejí se strategií Kooperativy i skupiny Vienna Insurance Group jako celku, etablovat se na trhu komerčního zdravotního pojištění.

Kooperativa také loni úspěšně zahájila prodej pojištění po telefonu. Máme velmi dobré zkušenosti s pojištěním on-line přes internet. Rozhodli jsme se proto klientům nabídnout další rychlý, pohodlný a moderní prodejní kanál – svou nonstop bezplatnou zelenou linku 800 105 105 a službu Zavoláme Vám se zkušenými operátory, vysvětlil Diviš. Po telefonu Kooperativa nabízí pojištění majetku občanů (domů, bytů, domácností a rekreačních objektů), pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli, povinné ručení a havarijní pojištění. Klienti za sjednání pojištění majetku po telefonu získají 10procentní slevu Tuto formu sjednání smlouvy zatím využilo takřka 3000 klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).