Hlavní navigace

Konference Finanční gramotnost v praxi nabídne praktické rady, jak na správu domácích rozpočtů

[Tisková zpráva] Posílit orientaci spotřebitelů v každodenním finančním životě si klade za cíl první ročník odborné konference Finanční gramotnost v praxi.

Sdílet

-    První ročník konference se uskuteční 26. května 2011 v Praze

-    Konference má přispět k postupnému posílení finanční gramotnosti občanů

-    Nabídne praktické rady z oblasti financí, odborníkům informace o úvěrových podvodech

Posílit orientaci spotřebitelů v každodenním finančním životě si klade za cíl první ročník odborné konference Finanční gramotnost v praxi. Pořádá ji internetový server Měšec.cz vydavatelství Internet Info za podpory České spořitelny. Konference se uskuteční 26. května 2011 v Praze v Konferenčním centru City na Pankráci. Akce je určena široké veřejnosti i odborníkům. Na programu totiž budou jednak praktické příklady a ukázky řešení běžných i nestandardních životních situací a nabídka možných východisek z problematické finanční situace, ale také například informace o současném vývoji na poli úvěrových podvodů, kterých se dopouštějí sofistikované kriminální skupiny i předlužení občané.

„Vzdělávání, a to primárně finanční, je jednou ze tří klíčových oblastí, na kterou se zaměřujeme v našich aktivitách na podporu a rozvoj společnosti,“ řekla Klára Gajdušková, ředitelka úseku firemní komunikace České spořitelny. „Cítíme, že finanční gramotnost je téma, kterému by společnost v současné době měla věnovat zvýšenou pozornost. Prostřednictvím partnerství s konferencí Finanční gramotnost v praxi chceme přispět k tomu, aby se lidé lépe orientovali ve světě financí a byli tak schopni předcházet finančním potížím,“ dodává Klára Gajdušková.

„Konference poskytne prostor získat kvalitní odpovědi předních finančních odborníků na otázky, které mohou účastníky v souvislosti s jejich profesí či soukromým životem zajímat. Finanční server Měšec.cz navíc garantuje odbornost, se kterou svým čtenářům neustále aktivně pomáhá při řešení jejich životních situací v oblasti financí,“ řekl Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Program konference se skládá ze dvou odborných bloků. První s názvem Teorie financí přinese například informace o tom, jaká je ochrana spotřebitelů na finančních trzích, jak se orientovat v cenách a terminologii finančních institucí nebo jak správně spravovat své finance. Druhý blok, Peníze v praxi, bude obsahovat konkrétní příklady užití finančních produktů v praxi a nabídne praktické rady při řešení finančních potíží, ale i běžných finančních situací (např. jak správně investovat či si půjčit peníze, co obnáší úvěr, čím se zabývají občanské poradny, v čem lidé chybují při finančním rozhodování, jak probíhá exekuce atd.).

Na konferenci vystoupí odborníci z finančních institucí, občanských poraden nebo Ministerstva financí ČR. Kromě České spořitelny podporuje konferenci také několik odborných neziskových organizací – COFET, a.s., Finanční gramotnost, o.p.s., Poradna při finanční tísni, o.p.s., Výzkumný ústav pedagogický a metodický a portál www.rvp.cz. Konference je určena nejen pro odbornou veřejnost, která se pohybuje ve finančním prostředí (specialisté bankovních domů a finančních institucí, pracovníci občanských poraden, pedagogové, finanční poradci), ale i pro širokou veřejnost – na konferenci je možné se přihlásit na http://fin.iin­fo.cz/registra­ce.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).