Hlavní navigace

Komerční úvěrová pojišťovna EGAP zpřístupňuje Rusko, Ukrajinu a Kazachstán českým podnikům

Výrazné posílení jistoty pro české podniky při obchodu s partnery v Rusku, Kazachstánu či na Ukrajině nyní začala nabízet Komerční úvěrová pojišťovna EGAP, a.s. Až dosud bylo totiž možné zajistit jen export do Ruska a to navíc jen omezeně. Pojistit konkrétní obchod proti nezaplacení je ovšem už i v případě zmíněných států stejně dobře přístupné, jako by obchod byl uzavírán například se subjektem v rámci EU.

Sdílet

Vývoz českými firmami do Ruska, na Ukrajinu i do Kazachstánu v posledních letech neustále roste. Úvěrové pojištění je přesně tím nástrojem, který ještě podstatně více zatraktivní ruský, ukrajinský ale i kazachstánský trh pro české obchodníky, včetně těch drobných, říká generální ředitel Komerční úvěrové pojišťovny EGAP, a.s. ing. Martin Růžička.

Všechna tři teritoria sice dosud trpí vyššími riziky plynoucími z politických událostí v jednotlivých zemích, nicméně stav ekonomik zde už umožňuje seriózní hodnocení pojistných rizik. Komerční úvěrová pojišťovna EGAP, a.s. navíc disponuje velmi kvalitní informační základnou zahrnující neustále doplňovaná a aktualizovaná data jednak o makroekonomických trendech i o výsledcích ve sledovaných podnicích.

Cena úvěrového pojištění exportu do Ruska, Kazachstánu a na Ukrajinu bude vyšší než při obchodech se subjekty v EU. U většiny obchodních operací se ale pojistná sazba bude pohybovat do úrovně 1 % z fakturované čás­tky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).