Hlavní navigace

Komerční banka zavádí „Europlatbu“ a výrazně zlevňuje zahraniční platební styk pro všechny klienty

V Praze 1.prosince 2004 – S platností od 1.ledna 2005 KB výrazně snižuje poplatky v rámci zahraničního platebního styku zavedením tzv. Europlatby, která výrazně cenově zvýhodňuje platby v rámci Evropské unie. Tímto krokem se KB přibližuje poplatkové strategii EU – tedy zavedení zvýhodněných poplatků za platby v rámci EU.

Sdílet

Jednotná sazba za Eruoplatbu činí 225 Kč, a to jak pro platby přijaté ze zemí EU, tak pro úhrady do EU odeslané.

Tato jednotná sazba platí pro všechny segmenty klientů, včetně podnikatelů a firem.

Europlatba je zahraniční platba v objemu do 12 500 Euro, je provedena v měně EUR, provádí se prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví. KB tak reaguje na potřeby klientů, protože už dnes je na 80% zahraničních plateb prováděno právě prostřednictvím přímého bankovnictví a očekáváme, že se tento poměr bude i nadále zvyšovat.

( parametry Europlatby :

Europlatba musí splňovat standardy dané direktivou Evropské komise

Poplatek SHARE – odesílatel hradí poplatky na své straně a příjemce hradí ostatní poplatky

  • IBAN (International Bank Account Number) – mezinárodně standardizovaná forma čísla účtu, která umožňuje jednoznačnou identifikaci účtu, země a bankovní instituce příjemce platby v případě přeshraničních převodů. Přeshraniční převod – platba v EUR v rámci zemí Evropského hospodářského prostoru
  • BIC v rámci Eurozóny – Swiftový kód banky příjemce )

Od nového roku mohou klienti z řad občanů využít také cenové zvýhodnění pro tzv. drobné platby. Jedná se platbu přijatou jedenkrát za měsíc ze zahraničí v Kč nebo cizí měně a nebo v cizí měně z tuzemska, která dosahuje částky max. 10.000 Kč (nebo ekvivalent v cizí měně). Poplatek u tohoto typu platby činí 100 Kč. Tyto transakce nízkých objemů představují zpravidla přijaté důchody, alimenty, výplaty odškodnění a podobně.

KB podporuje rozvoj využívání platebních karet, jako nástroje bezhotovostního platebního styku. Vychází tak vstříc klientům a umožňuje jim větší flexibilitu při změně limitů tím, že s platností od 1.1.2005 ruší poplatek za změnu limitu u karty. (Původní výše poplatku při změně limitu činila 50, respektive 100 Kč – podle typu karty). Zrušení tohoto poplatku se vztahuje na všechny typy karet, včetně virtuálních a kreditních.

KB dále sjednotila cenu všech SMS zasílaných na mobilní telefony klientů. Poplatek za všechny typy SMS zpráv je nastaven na nejnižší možné úrovni, tak aby pokrýval pouze náklady spojené s touto službou. Tento poplatek pro všechny typy SMS činí 1 Kč.

KB dále vychází vstříc podnikatelům a malým podnikům, kteří potřebují využívat více běžných účtů. S platností od 1.12005 se ruší poplatek ve výši 150 Kč za zřízení 2. a každého dalšího běžného účtu. Podnikatelé si tak u KB mohou zřídit více běžných účtů zcela zdarma.

OD 1.1.2005 se mění také základní ceny finančních balíčků pro klienty – fyzické osoby (Ideal konto 19 Kč, Perfekt konto 59 Kč, Expres konto 85 Kč, A konto 210 Kč). Jedná se o několikakorunové změny, které reflektují zejména vývoj inflace, kdy banka i několik tyto ceny neměnila.

Náklady na technologický rozvoj přímého bankovnictví se promítnou do změny cen transakcí prováděných prostřednictvím telefonního a internetového bankovnictví. Cena za 1.-5.transakci provedená prostřednictvím telefonního bankovnictví pro klienty-fyzické osoby je stanovena na 6 Kč, poplatek za každou další takto provedenou transakci bude činit 10 Kč.

Poplatek za platbu provedenou prostřednictvím internetového bankovnictví mojebanka bude totožný pro segmenty občané a podnikatelé a bude činit 3 Kč za každou provedenou transakci.

Pro spojení s TC KB stále nabízíme klientům tzv. zelenou linku, tedy volání zdarma, a to i pro volání z mobilního telefonu.

Zvýhodnění plateb prováděných prostřednictvím přímého bankovnictví v rámci podnikatelských balíčků Efekt, Komfort, Excelent a Komplet se nemění. Tyto balíčky i nadále obsahují příslušné počty transakcí zdarma ( Efekt 5 transakcí/měsíc; Komfort 10trans./měs; Excelent 50 trans./měs).

KB za poslední rok výrazně rozšířila svou síť bankomatů. Klienti mohou využít 541 ATM., což je o 43 více než v předchozím roce. Náklady na tento rozvoj bankomatové sítě se promítají do zvýšení ceny za výběr z bankomatu KB z 5 na 6 Kč. Použití platební karty při placení u obchodníka zůstává stále zdarma. Nemění se ani zvýhodnění v rámci balíčku Perfekt konto, který obsahuje dva výběry z bankomatů KB měsíčně zdarma.

Marie Petrovova
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).