Hlavní navigace

Komerční banka jako první v České republice zahájila vydávání čipových karet Maestro

Praha 1. září 2003 - Komerční banka v úzké spolupráci se společností MasterCard zahájila na českém trhu vydávání prvních čipových karet Maestro. Díky úspěšnému zakončení pilotního projektu banka nyní svým zákazníkům vydává čipové karty Maestro a umožňuje jim tak využít celou řadu výhod nabízených čipovou technologií.

Sdílet

Čipové karty Maestro, vydávané Komerční bankou, vyhovují mezinárodním standardům kreditních a debetních karet a svým držitelům, obchodníkům a bankám nabízí podstatně vyšší úroveň bezpečnosti. Karty Komerční banky jsou vybaveny jak čipem, tak tradičními magnetickými pásky, což zajišťuje jejich využití v klasických i v čipových čtecích zařízeních.

Projekt přechodu na čipovou technologii v České republice byl zahájen před několika lety ze společné iniciativy Komerční banky, asociací Visa a MasterCard, společnosti Muzo a výrobců smart karet Giesecke Devrient a Gemplus.

V únoru zahájila Komerční banka vydávání prvních čipových karet podle mezinárodního standardu EMV – VISA Electron. Od té doby banka převedla elektronické platební terminály v obchodní síti svých smluvních partnerů na čipovou technologii.

Proces přechodu na čipovou technologii plynule pokračuje. Jako první banka uvedla KB na český trh čipovou kartu asociace VISA a od 1. září 2003, opět jako první banka v ČR, zahájila KB vydávání čipových karet Maestro.

Markéta Dvořáčková
Divize Komunikace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).