Hlavní navigace

Komerční banka vykázala za prvních devět měsíců roku 2003 nekonsolidovaný čistý zisk 6 160 milionů Kč

Komerční banka pokračovala ve velmi dobrých obchodních a finančních výsledcích i ve třetím čtvrtletí. Za prvních devět měsíců letošního roku vzrostl zisk před daní z příjmů meziročně o 14 % a banka podle Mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) vykázala nekonsolidovaný čistý zisk 6,2 miliardy Kč. Tento výsledek byl ovlivněn především následujícími faktory:

Sdílet

  • Mírný pokles čistých provozních výnosů

    KB vytvořila čisté provozní výnosy ve výši 16 564 milionů Kč, což představuje meziroční pokles o 3,6 %. Pokles čistých úrokových výnosů o 6,4 % odráží prostředí klesajících úrokových sazeb v České republice a byl částečně vyrovnán růstem čistých poplatků a provizí (+ 4,5 %). Poplatky a provize vzrostly především díky poplatkům za úvěrovou administrativu a vedení účtů.

  • Výrazné snížení provozních nákladů

    Celkové provozní náklady meziročně poklesly o 12,6 % na 8 505 milionů Kč. Tento vývoj odráží především pokles personálních a restrukturali­začních nákladů.

  • Nízká tvorba opravných položek a rezerv a čistý zisk z prodeje dceřiných a přidružených společností

    Tvorba rezerv na ztráty z úvěrů a investic a čistý zisk z prodeje dceřiných a přidružených společností ve výši 737 milionů Kč je důsledkem velmi nízkých rizikových nákladů spojených s úvěrovým portfoliem a zisku z prodeje dceřiných společností realizovaných ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).