Hlavní navigace

Komerční banka spustila službu cash back v síti hypermarketů GLOBUS a v dalších obchodech

Komerční banka od dnešního dne spustila na svých platebních terminálech novou funkci cash back, která umožní držitelům platebních karet při platbě za realizovaný nákup navíc vybrat hotovost. Kromě celé sítě hypermarketů GLOBUS je služba přístupná prozatím na dalších 81 terminálech v menších obchodech po celé ČR.

Sdílet

Služba cash back je ve vybraných terminálech Komerční banky přístupná pro držitele všech platebních karet asociací VISA a MasterCard vydaných Komerční bankou nebo jinou bankou, která svým klientům službu cash back zpřístupní.

„Pokud přesáhne hodnota nákupu 300 korun, může držitel karty vybrat v hotovosti částku až 1 500 korun. Díky službě cash back nemusí hledat spotřebitel bankomat a obchodník může nabídnout svým zákazníkům další službu, která zvýší jejich pohodlí,“ uvedl Zdeněk Mojžíšek, výkonný ředitel pro marketing Komerční banky.

„Hypermarkety GLOBUS dbají vždy na prvotřídní kvalitu zboží a na nadstandardní služby zákazníkům. Služba cash back vhodně doplňuje ostatní služby, které zákazníkům nabízíme přímo na pokladnách – například možnost dobít si jednoduše kredit do mobilního telefonu nebo zakoupit elektronickou dárkovou kartu,“ uvedl Boris Malý, ředitel marketingu a firemního rozvoje GLOBUS ČR.

Díky univerzálnímu technickému řešení může být služba cash back snadno zprovozněna také u menších obchodníků. To uvítají zejména spotřebitelé v menších městech a na místech, kde není instalován bankomat. Služba je přístupná na elektronických POS terminálech a klient potvrzuje transakci jako při běžné platbě kartou.

Na straně obchodníka není služba nikterak zpoplatněna. O poplatku pro držitele platební karty rozhoduje v síti platebních terminálů KB samotná banka, která kartu vydala. „V případě karet vydaných Komerční bankou je transakce cash back zpoplatněna stejně, jako výběr z bankomatu Komerční banky,“ doplnil Zdeněk Mojžíšek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).