Komerční banka prodává IKS společnosti SGAM

V Praze 11.května 2005 - Komerční banka, a.s. ("KB") a Société Générale Asset Management SA ("SGAM") dnes oznámily uzavření smlouvy o prodeji Investiční kapitálové společnosti, a.s. (“IKS”), 100% dceřiné společnosti KB, společnosti SGAM. Cílem této transakce je umožnit IKS přístup k osvědčenému know-how společnosti SGAM v oblasti kompletní správy aktiv. Vedle nabídky již existujících produktů IKS se tak klientům KB otevře možnost přístupu k řadě dalších produktů a služeb společnosti SGAM pro správu aktiv.

Sdílet

Součástí transakce mezi SGAM a KB je dohoda, že KB nadále zůstane distributorem produktů IKS na českém trhu. IKS bude působit jako poskytovatel produktů správy aktiv pro klienty KB. Široká nabídka produktů SGAM v oblasti správy aktiv nabízená prostřednictvím IKS tak bude nyní dostupná zákazníkům po celé České republice na všech pobočkách KB. Je to další krok v trvalé snaze KB zvyšovat úroveň služeb pro své klienty.

Cena transakce byla sjednána ve výši 265 milionů Kč. Transakci předcházely dvě významné výplaty dividend do KB ve výši 187 milionů Kč v roce 2004 a 96 milionů Kč v dubnu 2005. Cena byla stanovena na základě nezávislého ocenění IKS provedeného mezinárodní poradenskou firmou. Tato cena odpovídá 1,8 násobku současné úrovně vlastního kapitálu IKS a je splatná ve dvou splátkách. První část ceny je splatná ihned v hotovosti a druhá za 4 roky. Výše druhé splátky závisí na plnění distribučních cílů pro produkty IKS prostřednictvím distribuční sítě KB, jak bylo dohodnuto mezi KB a SGAM během realizace této transakce.

Spolupráce mezi SGAM a IKS byla zahájena již před dokončením transakce. Jako výsledek této spolupráce uvedla KB nabídku strukturovaných produktů (garantované fondy MAX), z nichž některé byly připraveny právě ve spolupráci mezi IKS a SGAM. Skupina garantovaných fondů MAX je pro klienty KB mimořádně zajímavá a od uvedení na trh v červenci 2004 klienti KB upsali prostředky ve výši 2 miliardy Kč.

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).