Hlavní navigace

Komerční banka pomáhá dětem z dětských domovů

Komerční banka je jedním z hlavních partnerů Nadačního fondu manželů Lívie a Václava Klausových při realizaci jeho projektu Startovné do života.

Sdílet

Nadační fond Lívie a Václava Klausových se v tomto úspěšném projektu rozhodl pokračovat, a to vyhlášením druhého pětiletého cyklu, který se uskuteční od 1.1.2008 do 31.12.2012. Ú­častníky projektu mohou být děti z dětských domovů ve věku 14 až 18 let.

Komerční banka si váží toho, že může být partnerem projektu, jehož cílem je pomoci dětem při jejich přípravě na vstup do samostatného života po opuštění dětského domova. Komerční banka byla partnerem již prvního čtyřletého cyklu, v jehož průběhu věnovala prostřednictvím své Nadace JISTOTA Nadačnímu fondu částku ve výši 1,5 mil. korun.

Komerční banka nabízí účastníkům projektu Startovné do života vedení dětského konta pro děti ve věku 14 až 18 let, tedy až do dosažení zletilosti. Nadační fond přispívá dětem ročně na jejich konta pravidelnou pevnou částkou a motivačním bonusem, jehož výše je závislá na plnění předem stanovených kriterií. Naspořené prostředky účastníci projektu následně využívají na další vzdělávání, včetně absolvování řidičských a jiných kurzů, na podporu zahájení samostatné podnikatelské činnosti, na vybavení domácnosti apod. Celkový předběžný rozpočet na druhý cyklus tohoto projektu dosahuje částky cca 10 mil. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).