Hlavní navigace

Komerční banka podepsala jako první česká banka přístupovou smlouvu k SEPA bezhotovostním převodům

Komerční banka podepsala jako první velká česká banka přístupovou smlouvu k SEPA bezhotovostním převodům. Potvrdila tak svou připravenost nabízet klientům od 2. čtvrtletí 2008 bezhotovostní převody v eurech podle jednotných evropských standardů.

Sdílet

Smlouva byla podepsána 19. listopadu 2007 v rámci Finančního týdne eura (Euro Finance Week) ve Frankfurtu. Bezhotovostní úhrady SEPA musejí splňovat následující principy:

bezhotovostní úhrady SEPA jsou vždy prováděny v EUR, přičemž výše převodu ani měny účtů nejsou nikterak omezeny;amp platba je provedena beze srážek, plátce i příjemce si hradí poplatky vlastních bank;amp maximální doba převodu je D+3;amp zpracování plateb je plně automatické, nevyžaduje žádný manuální zásah.

„Přestože Česká republika doposud nepřijala euro jako národní měnu, jsou eurové platby našimi klienty stále více využívány. Fakt, že nyní zavádíme společné evropské standardy, lze chápat jako jeden z přirozených kroků směřujících k přípravě na zavedení eura,“ uvedla při podpisu smlouvy Jitka Pantůčková, výkonná ředitelka pro provoz Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).