Hlavní navigace

Komerční banka nabízí klientům od 14. dubna 2008 odchozí i příchozí SEPA platby

Od 14. dubna 2008 mohou klienti Komerční banky naplno využívat výhod jednotného evropského platebního styku. Jednotné evropské standardy bezhotovostních plateb SEPA odstraňují rozdíly mezi národními a přeshraničními platbami v eurech v rámci celého SEPA prostoru (Evropský hospodářský prostor a Švýcarsko).

Sdílet

SEPA bezhotovostní platba se vztahuje na převody v eur v rámci SEPA prostoru. Výše převodu ani měny účtů přitom nejsou nikterak omezeny. Částka je převáděna mezi účty v plné výši a transakční poplatky sdílí společně příkazce i příjemce. Platby jsou převedeny v garantované lhůtě 3 pracovních dnů po datu splatnosti.

SEPA platby klientům přinášejí především větší komfort, a to zejména pokud jde o rozsah přenášených informací a možnost zasílání dat do internetového bankovnictví ve formátu XML. Pro snadné zadání SEPA EuroPlatby klienti KB mají k dispozici samostatný formulář s popisem.

Cena KB SEPA EuroPlatby patří k nejvýhodnějším na českém trhu. „Za odchozí platby do 50 tisíc eur zaplatí klient Komerční banky zvýhodněnou cenu 195 korun, za příchozí platbu ve stejné výši pak jen 145 korun. Nastavení cen tak odpovídá dlouhodobé snaze KB podpořit konkurenceschopnost našich firemních klientů při obchodování s partnery napříč Evropou,“ uvedl Filip Kotora, vedoucí Marketingu pro Podniky a Municipality.

Díky bezhotovostním platbám SEPA mohou klienti Komerční banky používat stejný formát plateb pro řadu různých zemí, které jsou součástí SEPA prostoru. Stejný formát budou mít také příchozí platby, což významně usnadní například účetní zpracování příchozích úhrad malých i velkých exportérů.

„Využití eurových plateb klienty Komerční banky každoročně dynamicky narůstá i přesto, že Česká republika doposud nepřijala euro jako národní měnu. Spuštění KB SEPA EuroPlatby je jedním z přirozených kroků, kterými se Komerční banka na zavedení eura připravuje,“ doplnila Jitka Pantůčková, výkonná ředitelka pro provoz Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).