Hlavní navigace

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 7.6. do 11.6. 2004

Datum ochutnávky letošního nového vína je stále v relativně daleké budoucnosti. Smysly investorů však při “ochutnávce” starších ročníku vinařských akcií zaznamenávají aróma růstového potenciálu, které se projevilo zajímavým růstem. Akcie společnosti Víno Mikulov uzavřely týdenní obchodování nárůstem 11,3 % na ceně 1057,70 Kč z akcii. Další z vinařských akcií Českých vinařských závodů posílily v průběhu týdne o 8 % na aktuální cenu 268,20 Kč za akcii.

Sdílet

Ceny akcií tzv. “blue chips” prožily až na ojedinělé výjimky klesající trend, když nejvýznamnější pokles postihl Unipetrol. Informace o možné změně konečné ceny při privatizaci této společnosti byly jedním z hlavních důvodů výprodeje akcií Unipetrolu, které celkově ztratily 6,3 % a týden ukončily na ceně 74,90 Kč. Klesající cena akcií postihla také ČEZ, České radiokomunikace a Český telecom. Prvně uvedené energetické závody oslabily o 2,4 %. Dále uvedené radiokomunikace během sledovaného období přišly o 2 % a telecom ukončil týden 2,2 % ztrátou na ceně 326,20 Kč.

Z méně, ale přesto obchodovaných akcií zaujmou veřejnost svým růstem akcie Kovosvitu, které se svým růstem o 26,5 % staly nejúspěšnější akcií týdne. Vyšší rychlostní stupeń zařadily také akcie Tatry, které posílily o 3,24 % na cenu 35,10 Kč.

Jiří Vodička

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).