Hlavní navigace

Klienti UniCredit Bank ušetřili na výběrech z ATM v zahraničí statisíce Kč

[Tisková zpráva] Od začátku června 2010 do konce června 2011 klienti UniCredit Bank ušetřili na poplatcích za zahraniční výběry z bankomatů (ATM) skupiny UniCredit téměř 1,7 miliónu Kč.

Sdílet

Výraznou úsporu nákladů pro klienty banky přineslo sjednocení poplatků za výběry z ATM v tuzemsku a v zahraničí v roce 2008. Celkem v bankomatech celé skupiny bylo v uvedeném období vybráno téměř 77 miliónů Kč a průměrný výběr hotovosti činil 6 080 Kč. Nejčastěji klienti UniCredit Bank využívali zvýhodněných výběrů hotovosti na Slovensku, v Rusku a v Maďarsku. Největší objem výběrů hotovosti byl zaznamenán na Slovensku.

„Sjednocením poplatků za výběry z ATM v tuzemsku a v zahraničí představuje pro většinu klientů cestu jak výrazně ušetřit, neboť za výběr neplatí žádný poplatek. Jde především o klienty, kteří využívají některé z Osobních nebo Business kont. Zbývajícím klientům je díky sjednocení poplatků účtováno za výběr hotovosti v zahraničí z bankomatu skupiny UniCredit pouhých 5 Kč, tedy stejný poplatek jako při výběru hotovosti v bankomatu UniCredit Bank v České republice,“ uvedl Leoš Pokorný, manažer kartového oddělení UniCredit Bank.

Tímto krokem se stávají platba kartou v obchodě a výběry z bankomatů v zahraničí pro klienty UniCredit Bank stejně výhodné. „Další, ale rovněž významnou výhodou používání platební karty v zahraničí pro klienty UniCredit Bank představuje cestovní pojištění TRAVEL Basic zdarma, nebo možnost sjednání cestovního pojištění TRAVEL Plus. Pojištění TRAVEL zahrnuje nejen pokrytí léčebných výloh a úrazového pojištění, ale také pojištění osobních věcí, zavazadel a nadstandardní asistenční a právní služby, ale i pojištění vodních, zimních a dalších sportů,“ dodal Leoš Pokorný.

Největší průměrná vybíraná částka byla v tomto období na Slovensku, a to konkrétně 9 074 Kč. Naopak nejmenší průměrné částky klienti vybírali v Kyrgyzstánu – 2 605 Kč. Zajímavostí je největší a nejmenší vybraná částka v hotovosti, která byla v obou případech provedena na Ukrajině, konkrétně ve výši 223 771 Kč a ve výši pouhých 22 Kč.

Sjednocením poplatků za výběry z bankomatů v ČR a zahraničí v rámci skupiny UniCredit banka odstranila výrazné poplatkové rozdíly mezi platbou kartou v obchodech a výběrem hotovosti. Klientům se snižují náklady na dovolené v zahraničí nebo při služebních cestách.

V současné době mohou klienti UniCredit Bank využít více než 19 000 bankomatů ve 22 zemích skupiny UniCredit. Na webových stránkách UniCredit Bank je k dispozici uživatelsky jednoduchý nástroj na vyhledání nejbližšího bankomatu v zahraničí patřící do skupiny UniCredit http://www.uni­creditbank.cz/cz/kon­takty/bankoma­ty-unicreditgrou­p.html.

Banky skupiny UniCredit v jednotlivých zemích

Země                  Název banky

Ázerbájdžán     Yapi Kredi Azerbaijan

Bosna a Hercegovina     UniCredit Banka Banja Luka

Bulharsko     UniCredit Bulbank

Chorvatsko     Zagrebačka Banka

Estonsko    AS UniCredit Bank

Litva    UniCredit Bank

Lotyšsko    UniCredit Bank

Maďarsko    UniCredit Bank

Německo     UniCredit Bank AG

Polsko     Bank Pekao

Rakousko     Bank Austria

Rumunsko     UniCredit Tiriac Bank

Rusko    UniCredit Bank

Slovensko     UniCredit Bank

Slovinsko     UniCredit Bank

Srbsko     UniCredit Bank

Itálie     UniCredit Bank

Kazachstán    ATF Bank

Kyrgyzstán    ATF Bank Kyrgyzstan

Turecko     Yapi Kredi Bank

Ukrajina     UniCredit Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).