Hlavní navigace

Klienti Kooperativy ušetří na daních za loňský rok téměř 1000 Kč

[Tisková zpráva] Kooperativa v dnešních dnech svým klientům rozesílá daňová potvrzení k životnímu pojištění, která mohou využít k úspoře na daních. Jedná se o potvrzení o zaplaceném pojistném, které si mohou odečíst od daňového základu.

Sdílet

Kooperativa v dnešních dnech svým klientům rozesílá daňová potvrzení k životnímu pojištění, která mohou využít k úspoře na daních. Jedná se o potvrzení o zaplaceném pojistném, které si mohou odečíst od daňového základu.

Kooperativa vystavila za rok 2011 celkem 540 tisíc potvrzení, což o pět procent více, než v loňském roce.  „Každý z těchto klientů v průměru ušetří na daních za loňský rok téměř 1000 Kč,“ vysvětluje ředitel Úseku pojištění osob Kooperativy Filip Král.

Průměrná výše pojistného odečitatelného od daňového základu letos u Kooperativy činila přibližně 5450 Kč. Většina klientů tak stále nevyužívá maximálních daňových úspor. „Průměrná uplatněná částka pojistného se v posledních letech mírně snižuje, což mimo jiné přičítáme zvýšenému zájmu o rizikové pojištění, které není daňově uznatelné. Někteří klienti také využívají možnosti snížit v průběhu pojištění pojistné částky, čímž se jim snižuje i pojistné. Je to pro ně v případě finančních obtíží mnohem lepší varianta, než předčasné zrušení smlouvy,“ doplnil Král.     

Mnoho klientů také například neví, že pokud jim přispívá zaměstnavatel, nemohou si tuto částku od základu daně odečíst. Pokud tedy platí 500 Kč/měsíčně, a stejně tak jim přispívá zaměstnavatel 500 Kč/měsíčně, mohou si v daňovém přiznání odečíst pouze 6 000 Kč za rok, přestože ze zákona mají nárok až na 12 000 Kč.

Nárok na daňový odpočet zaplaceného pojistného má každý pojistník, který splní zákonem stanovené podmínky – mimo jiné pojistníkem a pojištěným je jedna a tatáž osoba, pojistná smlouva trvá minimálně 5 let a výplata plnění z pojistné smlouvy je minimálně v roce, ve kterém se klient dožije 60 let. Maximální odpočet činí 12 000 Kč ročně.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).