Hlavní navigace

Klienti eBanky využívají pro bezpečné nákupy na internetu přes 670 internetových obchodů

Klienti eBanky, kteří používají pro své platby na internetu Platební systém eBanky zvýšili meziročně objem nákupů o více než 26 %. Objem plateb pak za prvních deset měsíců letošního roku přesáhl 51 milionů Kč.

Sdílet

Platební systém eBanky, určený pro bezpečný nákup na internetu, používá v současné době přes 670 obchodníků a jen v letošním roce jich přibylo 113 nových, dodal Vlastimil Nigrin, člen představenstva a výkonný ředitel oblasti Provoz eBanky. Počet nákupů za stejné období přesáhl 37 tisíc a mezi nejčastěji placené služby patří placení za webhosting, internetové služby a výpočetní techniku, stejně jako dobíjení předplacených kuponů pro mobilní telefony, doplnil V. Nigrin.

Podle několikaleté zkušenosti předpokládáme rapidní nárůst zájmu o placení na internetu především v předvánočním období, a to v meziměsíčním nárůstu přesahujícím 30 %, řekl V. Nigrin

Kromě této možnosti nabízí eBanka pro placení na internetu svým klientům Internetovou platební kartu, která eliminuje rizika zneužití karty při internetových nákupech.

Platební systém eBanky

Platební systém eBanky je speciální platební nástroj umožňující klientům zaplatit za objednané zboží a služby ve virtuálních obchodech převodem z účtu v eBance. Pomocí Platebního systému pak může obchodník přijímat platby na svůj účet u eBanky. Platby jsou realizovány on-line, do 5ti minut od zadání příkazu k úhradě zákazníkem. Na základě tohoto převodu firma distribuuje zboží či službu zákazníkovi.

Hlavní výhodou platebního systému je rychlost (celá operace od zaplacení zákazníkem po připsání na účet obchodníka netrvá více než 5 minut) a maximální kontrola procesu finančního vyrovnání s kupujícím. Pro co nejlepší přehled o došlých platbách totiž eBanka nabízí možnost kdykoli sestavit výpis z účtu zasláním URL-příkazu – každý den, každou hodinu či každých pět minut. Na základě tohoto výpisu lze expedovat zboží, provést službu apod. s vědomím, že klient již skutečně zaplatil.

V současné době je registrováno více než 600 aktivních Platebních systémů eBanky, kterým dnes disponují téměř všechny významné firmy českého internetu. Implementace tohoto způsobu přijímání plateb je otázkou jednoho odpoledne, při použití přednastavených aplikaci (např. Zoner InShop, MujObchod, Software602 eShop, Vltava2000, PLATBA.CZ a dalších) trvá celá implementace Platebního systému eBanky pouze několik minut.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).