Hlavní navigace

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mohou na pokladnách prodejen Albert a Hypernova zdarma vybírat peníze

Služba CashBack dorazila do České republiky. Ode dneška mohou zákazníci supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova, kteří platí za nákup platební kartou ČSOB nebo Poštovní spořitelny, vybírat na pokladnách hotovost. Službu mohou použít na více než 2500 pokladnách v bezmála 300 prodejnách Albert a Hypernova. Zcela zdarma tak mohou vybrat až 1500 korun.

Sdílet

„Jako největší maloobchodník na trhu se snažíme našim zákazníkům přinášet stále něco nového. CashBack nabízíme jako první maloobchodní společnost v ČR. Předpokládám, že naši zákazníci tuto službu ocení pro její rychlost, dostupnost a pohodlí,“ prohlásil Buck van der Werf, operační ředitel AHOLDu Czech Republic, který v ČR provozuje supermarkety Albert a hypermarkety Hypernova.

„Zavedení CashBacku do ČR pokládáme za revoluční krok, který je v oblasti přístupu klientů k hotovosti takřka srovnatelný se zavedením bankomatů. Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny získávají naprosto nejširší možnosti přístupu ke svým penězům ze všech českých bank – a to navíc bez jakýchkoli poplatků. Mohou tak na vlastní kůži pocítit, co to znamená inovace ve prospěch klientů,“ komentoval dnešní start služby Pavel Prokop, ředitel útvaru Karty ČSOB.

Služba je založena na maximální jednoduchosti. Klient, který platí za nákup v Albertu nebo Hypernově kartou ČSOB nebo Poštovní spořitelny může pokladní požádat o vydání hotovosti od 100 do 1500 Korun. Minimální nákup pro využití služby CashBack je 300 Kč. Vybíraná částka pak může být v celých stokorunách.

S CashBackem mají obě společnosti mnohaleté zkušenosti ze zahraničí. V USA nabízejí dceřinné společnosti Royal Aholdu službu CashBack již více než 12 let. „Podle průzkumů je CashBack pro klienty bank tak významnou službou, že by byli ochotni přejít jiné bance, pokud by jejich banka službu zrušila. Předpokládáme, že podobně budou CashBack vnímat i čeští klienti,“ doplnil Pavel Prokop z ČSOB.

ČSOB a Poštovní spořitelna se při výběru jména pro tuto novou službu obrátily na veřejnost. Společně se serverem iDnes.cz uspořádaly několikatýdenní anketu, v níž lidé navrhovali český ekvivalent pro anglický výraz CashBack. Ukázalo se, že naprostá většina z nich se přiklonila k ponechání jména služby, tak jak vzniklo v zahraničí, i v českém jazykovém prostředí. Proto tedy CashBack.

Platba kartou a její autorizace v prodejnách Albert a Hypernova je dlouhodobě jedna z nejrychlejších na českém trhu. „Nebojíme se proto, že by jedna položka na účtence navíc, což vlastně vybíraná hotovost bude, zdržovala placení,“ říká Michael Kukula, IT Project Manager AHOLD Czech Republic. „Veškerý personál, který s terminály pracuje, prochází podrobným školením, takže v době, kdy zákazníci začnou CashBack využívat, budou mít všichni pokladní celý proces mnohokrát vyzkoušený“.

CashBack mohou využít všichni klienti s kartami vydávanými Skupinou ČSOB, tedy s debetními i kreditními kartami ČSOB, Poštovní spořitelny, kreditními kartami Hypoteční banky a ČMSS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).