Hlavní navigace

Klienti České spořitelny mohou přes bankomaty a platbomaty platit rychleji faktury Skupiny ČEZ Prodej

[Tisková zpráva] Placení faktur společnosti ČEZ bude nyní pro klienty České spořitelny pohodlnější a rychlejší. Banka totiž rozšiřuje možnost platit faktury ČEZ Prodej bezhotovostně přes její bankomaty a platbomaty.

Sdílet

-    Bankomaty a platbomaty ČS umožňují rychle a pohodlně zaplatit faktury ČEZ Prodej

-    Platební údaje jsou načteny z čárového kódu uvedeného na faktuře

-    U bankomatů bez čtečky čárových kódů lze nově využít předdefinovaný příkaz k úhradě

Vedle standardního přepsání složenky tak bude možné využít možnosti předdefinovaného příkazu k úhradě ve všech bankomatech nebo načtení čárového kódu faktury ve vybraných bankomatech a všech platbomatech a celou platbu tak významně urychlit.

Pro zaplacení faktury skupiny ČEZ Prodej přes bankomat nebo platbomat čtečkou čárového kódu použije klient jednoduchý postup: po vložení karty a zadání PIN vybere z hlavní nabídky na obrazovce položku Příkazy k úhradě, následně Elektřina a ČEZ Prodej. Pokud má u sebe originál faktury s čárovým kódem, přiloží kód ke čtečce. Údaje z faktury se okamžitě načtou a zobrazí na obrazovce. Po kontrole a potvrzení fakturačních údajů je příkaz odeslán ke zpracování a klient dostane stvrzenku.

V případě, že nelze využít čtečku čárového kódu, nabízí Česká spořitelna ve všech svých bankomatech předvyplněný příkaz k úhradě s již definovanými údaji. Po vložení karty a zadání PIN vybere klient z hlavní nabídky položku Příkazy k úhradě následně Elektřina a ČEZ Prodej, dále postupuje podle pokynů na obrazovce. Při placení elektřiny na platbomatech mohou klienti využít také funkci skenování složenky.

Funkčnost snímání čárového kódu je dostupná na vybraných více něž 330 bankomatech a 36 platbomatech a doposud sloužila pouze ke čtení čárových kódů dokladů SIPO České pošty. Od jejího zavedení využilo službu více než 20 tisíc klientů České spořitelny.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).