Hlavní navigace

Klienti Citibank si mohou vybírat z nejširší nabídky strukturovaných dluhopisů

[Tisková zpráva] Citibank začala svým klientům nabízet široké spektrum strukturovaných dluhopisů, které v současné době představují nejširší nabídku na českém trhu.

Sdílet

Strukturované dluhopisy umožňují i konzervativním investorům získat podíl na dynamickém prostředí dnešních kapitálových trhů, a to vše při ochraně investovaných prostředků.

Klienti Citibank mají na výběr ze sedmi dluhopisů, z nichž čtyři jsou umístěny veřejnou nabídkou, dva neveřejnou a jeden na individuální přání klienta. Navíc, pět strukturovaných dluhopisů je emitováno v českých korunách. Stávající produktová nabídka Citibank přímo reflektuje zvýšený zájem individuálních investorů o tento typ produktů. Při chráněné jistině mohou klienti participovat i na mimořádně zajímavých trzích, kde jsou propady cen eliminovány konstrukcí investičního produktu.

„Podmínky pro naše klienty byly zafixovány přibližně před měsícem, kdy vybrané trhy dosahovaly lokálních maxim. Díky tomu jsou naše produkty schopny nabídnout mimořádně zajímavé výnosové příležitosti. Jejich atraktivita je umocněna následnou nervozitou způsobenou libyjských tlakem na ropu a v posledních dnech také situací v Japonsku,“ říká Petr Řehák, ředitel retailového bankovníctvi v Citibank Europe plc, organizační složka.

Témata aktuálně veřejně nabízených dluhopisů s ochranou investovaných prostředků v případě držení do splatnosti pokrývají oblast vzácných kovů, obilovin, agresivních podílových fondů zaměřených na rozvíjející se trhy a také strategii „Best of“, jež je určená pro klienty, kteří získají při splatnosti výkonnost nejlepšího z portfolií akcií, komodit a měnových kurzů.

„Výsledkem pro klienty Citibank tak je vysoký podíl na výkonnosti aktiv, případně vyplácené kupóny v kombinaci s aktuálními cenami podkladových aktiv, které dobře poslouží jako výchozí bod pro ocenění výnosu pro investory při splatnosti,“ dodává Petr Řehák.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).