Hlavní navigace

Klienti české Citibank budou moci jako první využívat bezkontaktních plateb

[Tisková zpráva] Citibank, jako první banka na českém trhu, umožní již ve druhém čtvrtletí letošního roku svým klientům využívat technologii bezkontaktních plateb. Čtecí zařízení umožňující bezkontaktní platby jsou postupně implementována po celé Evropě a brzy by se měla začít objevovat i v České republice.

Sdílet

Již ve druhém čtvrtletí letošního roku budou moci klienti tuzemské Citibank platit prostřednictvím nejrůznějších bezkontaktních platebních metod, jako jsou např. speciální kreditní karty se zabezpečenou bezkontaktní anténou, nálepky na mobilní telefony nebo dokonce některé chytré telefony. Technologie bezkontaktních plateb je certifikovaná společnostmi MasterCard a Visa a klienti Citibank mohou této platební metody využít všude tam, kde jsou umístěny symboly MasterCard PayPass a Visa payWave. Bezkontaktní platby je možné využívat již ve velkém množství ochodů ve Velké Británii, Polsku a Slovensku. 

 „Citibank se neustále snaží přicházet na trh s inovacemi, které ještě více podpoří pozitivní zkušenosti zákazníků. Jsme přesvědčeni, že tato doplňková služba zpříjemní našim klientům jejich cesty do zahraničí a že ocení zejména pohodlí a úsporu času, které jim bezkontaktní platby přinesou,“ říká George Denisenko, ředitel divize spotřebitelských úvěrových produktů Citibank v České republice a dodává: „Technologie PayPass i payWave, které umožňují zákazníkům platit za drobné nákupy rychleji a pohodlněji než při úhradě hotovostí, se již v řadě zemí osvědčily a ve většině evropských států jsou v posledních letech na vzestupu. Již brzy bude tato služba pro naše klienty dostupná i v České republice.“

Bezkontaktní platby jsou užitečné všude tam, kde je rychlost provedení transakce důležitá – na sportovních stadionech, v restauracích s rychlým občerstvením či na čerpacích stanicích. Kromě výrazného zkrácení doby transakce oproti platbám běžnou kartou, ocení uživatelé také to, že již nemusejí mít u sebe množství drobných mincí. „U plateb do výše 25 EUR (přibližně 500 Kč) není vyžadována autorizace pomocí zadání PIN kódu nebo podpisu držitele karty. Bezpečnost těchto transakcí je však zachována, jelikož má klient platební kartu neustále pod kontrolou. U plateb nad 25 EUR je navíc vyžadováno zadání PIN kódu tak jako u standardních kontaktních transakcí,“ říká George Denisenko.

Klienti mohou platit rychle a bezpečně bezkontaktní metodou například za jízdu v taxících v New Yorku, za kávu v řetězci Coffee & Co v Bratislavě, za jídlo u McDonald’s ve Varšavě či za kávu s sebou v londýnském Pret a Manger. Jednou z hlavních oblastí, která se bude nejspíše rozvíjet, jsou například také platby za jízdu v městských hromadných prostředcích. Očekává se, že klíčové evropské dopravní společnosti ve městech jako Londýn nebo Paříž klientům bezkontaktní platbu umožní, takže nebudou již zapotřebí jízdenky.

Platební karty a nálepky s bezkontaktní technologií fungují na bázi čipu a rádiové antény. Po jejich přiložení k terminálu se snímačem dojde k provedení platby, která je následně potvrzena zvukovým signálem. Při platbách pod 25 euro není třeba autorizace pomocí zadání PIN kódu či podpisu držitele karty a ani není potřeba kartu do terminálu vkládat. Doba schválení transakce se tak zkrátí na méně než jednu sekundu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).