Klienti CCB Finance rychle vyměnili půjčku za leasing

Společnost CCB Finance, která je dceřinou společností španělské Grupo Santander, v roce 2004 financovala formou úvěrů prodej dopravní techniky v objemu 1,64 miliardy korun. Potvrdil se tak trend odklonu klientů – fyzických osob od leasingu a absolutní přesun k jiným formám financování. Pro srovnání, v roce 2003 dosáhly úvěry na dopravní techniku objemu jen 22 milionů korun. Z důvodu legislativních změn, včetně sazeb DPH, došlo k rapidnímu poklesu objemu leasingu, a to z 3,2 miliard v roce 2003 na 1,1 miliardy v roce loňském (vyjádřeno výší financované částky).

Sdílet

Potvrdily se naše předpoklady, že zájem o finanční leasing automobilů bude postupně klesat. Díky naší nabídce úvěrů na dopravní techniku si však klienti dokázali najít výhodnější náhradu. I proto budeme naše portfolio dále posilovat o úvěrové produkty sloužící k financování dopravní techniky, jako je připravovaná novinka Autopůjčka – hotovostní úvěr na nákup nového či ojetého automobilu, zhodnotil výsledky obchodní ředitel společnosti Pavel Ráliš.

Společnost CCB Finance v roce 2004 prošla změnou loga; svým novým logem se výrazně hlásí k mateřské Grupo Santander. Součástí nové firemní strategie bude i v roce 2005 růst důrazu na poskytování hotovostních půjček v klientských centrech. Zatímco v roce 2003 byl objem poskytnutých hotovostních úvěrů 218 milionů, v roce 2004 to bylo o 85 procent více: 404 milionů.

Vedle financování dopravní techniky je poskytování hotovostních úvěrů naší druhou prioritou pro budoucí období. I proto jsme v roce 2004 masivně financovali do modernizace informačního systému, i proto postupně redukujeme portfolio obchodníků, jejichž prostřednictvím jsme poskytovali spotřebitelské úvěry. Chceme dát klientům možnost volby díky volné hotovosti, naznačil další plány Pavel Ráliš.

Ing. Bronislava Hošková
tisková mluvčí a manager pro oblast P.R. a reklamu CCB Finance, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).