Hlavní navigace

Ke Zvýhodněné Ideální hypotéce ČS s úrokem od 4,49 % je nyní pojištění schopnosti splácet na rok zdarma

[Tisková zpráva] Klienti, kteří si do 31. července 2010 sjednají Zvýhodněnou Ideální hypotéku České spořitelny, získají pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr po dobu 12 měsíců zdarma. Poplatkové prázdniny se vztahují na všechny nabízené varianty pojištění.

Sdílet

„Díky sjednání pojištění schopnosti splácet se klienti mohou preventivně připravit na nepříznivé události a zvýšit tak své bezpečí do budoucna,“ uvedl Tomáš Halla, ředitel odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. „Poplatkové prázdniny u pojištění však nejsou jedinou výhodnou nabídkou. Klienti nyní mohou kromě získání hypotéky bez poplatku také využít jarní nabídku se sazbou již od 4,49 %,“ dodal Tomáš Halla.

Pojištění schopnosti splácet nabývá mezi klienty na oblibě. Pojištění si k hypotéce sjednávající dvě třetiny klientů. Stále oblíbenější je přitom rozšířená varianta pojištění, která se vztahuje i na případy ztráty zaměstnání.

Klienti si mohou vybrat ze dvou variant pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Varianta A zahrnuje pojištění pro případ pracovní neschopnosti, invalidity nebo smrti. Varianta B pokrývá případy zahrnuté ve variantě A, navíc je rozšířena o pojištění schopnosti splácet z důvodu ztráty zaměstnání. V případě, že jsou na úvěr vázáni dva spoludlužníci a oba si přejí být pojištěni, poskytuje Česká spořitelna oběma klientům cenové zvýhodnění z měsíčního poplatku za pojištění.

V případě, že se klient dostane do problémů se splácením hypotéky a je pojištěn, obrátí na kontaktní telefonní linku smluvní pojišťovny a nahlásí pojistnou událost. Následně získá poštou podklady k vyplnění a doložení nezbytných náležitostí pro likvidaci pojistné události. Výše pojistného plnění pak závisí na rozsahu sjednaných rizik. Při plné invaliditě či smrti je vyplácen nesplacený zůstatek úvěru včetně úroku a poplatků. V případě pracovní neschopnosti či ztráty zaměstnání dostane klient pojistné plnění ve výši maximálně 12 měsíčních splátek.

Zvýhodněnou sazbu od 4,49 % mohou získat klienti při sjednání Zvýhodněné Ideální hypotéky České spořitelny. Tuto hypotéku banka nabízí od září loňského roku, klienti díky ní mohou získat slevu 1 % na polovinu hypotečního úvěru v jakékoli výši.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).