Hlavní navigace

Ke zhodnocování peněz již běžné účty neslouží

V důsledku zpomalení ekonomického růstu a celospolečenské obavy z možných dopadů krize na životní úroveň Češi více spoří a méně utrácejí. Za poslední tři měsíce vzrostl objem peněz uložených na spořicí účty u českých bank o 20 % na celkových 55 miliard korun. Jen ČSOB od začátku roku otevřela téměř 14 tisíc nových spořicích účtů. Zájem je však i o další depozita, hlavně pak o dlouhodobější termínované vklady. Objem peněz uložených na českých dlouhodobých termínovaných vkladech od začátku roku stoupl o 14 %.

Sdílet

Roste zájem o spořicí účty a dlouhodobé termínované vklady

Síla ČSOB spočívá v tom, že klientům umíme nabídnout komplexní nabídku depozitních produktů. Pro ty, co preferují krátkodobé zhodnocování peněz a možnost mít své peníze kdykoliv k dispozici, jsme připravili nový ČSOB Spořicí účet s prémií. Pro zájemce o dlouhodobá depozita máme termínované vklady na dva až tři roky. Nabídku pak doplňují zajištěné fondy, které mají zhruba pětiletý horizont a peníze klienta vždy ochrání i rozumně zhodnotí, popsal nabídku ČSOB Pavel Kratochvíl, výkonný manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

Zvýšený zájem o depozitní produkty je daný právě jejich základními parametry. Nabízejí zajímavé zhodnocení, jejich vedení není zpoplatněno a finanční prostředky klientů jsou chráněné. Atraktivita depozit se také zvyšuje úměrně s klesající úrovní spotřebitelských cen a také s klesajícími úroky na běžných účtech. Ty se v současné době zpravidla pohybují pod jedním procentem. Úroky na spořicích účtech se na druhé straně nyní pohybují nad úrovní inflace.

Jako odpověď na zvýšený zájem o spořicí účty uvedla ČSOB v březnu na trh Spořicí účet s prémií. Jde o unikátně koncipovaný produkt, jehož úroková sazba je rozdělena na dvě části. První část tvoří základní vyhlašovaná úroková sazba ve výši 1,25 %. Druhou částí je úroková prémie ve stejné výši, kterou klient získá, na konci kalendářního roku. Výše této prémie je klientovi garantována po celý kalendářní rok. Díky specifické konstrukci úrokové sazby není klient připraven ani o případný růst tržních úrokových sazeb a zároveň je chráněn proti jejich poklesu. Na zájem o dlouhodobější depozita odpověděla ČSOB zvýšením úrokových sazeb u dvou tříletých termínovaných vkladů. Nově se u dvouletých vkladů sazby pohybují od 2,25 % p. a. do 2,7 % p. a. U tříletých termínovaných vkladů je úrok nově ve výši od 2,5 % p. a. do 3 %.

Z našich interních výzkumů vyplývá, že v současné době chtějí klienti hlavně jistotu, že o své peníze nepřijdou. V ČSOB jim nabízíme nejen ochranu jejich peněz, ale i zajímavé zhodnocení. Protože víme, že u našich klientů roste zájem i o dlouhodobější zhodnocování jejich peněz, zvýšili jsme na začátku dubna úrokové sazby na dvou a tříletých terminovaných vkladech, dodává Pavel Kratochvíl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).