Hlavní navigace

Komerční banka přichází od 1. července 2009 s novou vlnou úprav poplatků s cílem maximálně zvýhodnit často využívané služby

Již v roce 2008 Komerční banka snížila ceny některých balíčků služeb a od začátku roku 2009 nabízí bezplatné výběry ze svých bankomatů již od základních embosovaných karet. „Podpora karetní oblasti, která je klienty tolik žádaná, je ústřední myšlenkou i letošní letní vlny změn poplatků,“ prozrazuje Jozef Ryšavý, vedoucí Marketingového plánování a řízení cen.

Už od začátku letních prázdnin KB nabídne jeden bezplatný výběr z bankomatu v zahraničí pro majitele studentských kont G2 nadstandard a pro majitele embosovaných kreditních karet. Bezplatný výběr se přitom vztahuje na jakýkoliv bankomat v zahraničí, není tedy omezen pouze na bankomaty mateřské skupiny Société Générale. Na letní dovolenou tak stačí přibalit kreditní kartu KB, která umožní nejen bezplatné a pohodlné platby v obchodech, ale v případě potřeby nabídne i bezplatný přístup k hotovosti, doplňuje Jozef Ryšavý. Pro studenty tato novinka znamená další zatraktivnění nabídky KB. Již od loňského léta mají totiž studenti s balíčkem G2 všechny příchozí transakce zdarma a ti s nadstandardní variantou mají už od začátku letošního roku všechny výběry z bankomatů KB bez poplatku. Nově je tak pro studenty dostupnější využití platební karty v zahraničí.

KB zároveň zcela ruší poplatek za službu cash back – výběr hotovosti při nákupu u obchodníka – a to jak pro debetní, tak pro kreditní karty. Díky této novince se platba kartou u obchodníka stává bezkonkurenčně nejpraktičtější možností použití platební karty. Na jednom místě může klient nakoupit, zaplatit za nákup a také získat potřebnou hotovost bez nutnosti hledat bankomat. Transakce platební kartou je v tomto případě zcela zdarma. Změny se dotýkají také úvěrových obchodů. Vzhledem k nákladům spojeným s administrativou, která vzniká při prodlevách ve splácení, KB harmonizuje poplatky za upomínky zasílané při nedodržení splátky. Cena první upomínky je symbolických 20 Kč a klienta upozorňuje na nedodržení termínu splátky. Zaslání druhé upomínky již plně zohledňuje náklady na náročnou administrativu a je zpoplatněno 500 korunami. Ceny jsou shodné pro spotřebitelské i podnikatelské úvěry a debety.

Nákladnost práce s hotovostí KB promítá do cen za směnárenské operace. Prodej i nákup cizí měny bude nově zpoplatněn jednotnou sazbou 2,5 %, minimálně 50 Kč. Opět platí, že pro cesty do zahraničí jsou pro klienta určitě nejpohodlnější a nákladově nejefektivnější variantou platby platebními kartami přímo u obchodníků, které jsou zcela zdarma.

Aktuální změny poplatků sledují nastavenou cenovou politiku banky. Chceme reagovat na potřeby klientů a poskytovat atraktivní ceny tam, kde je klienti ocení. Současné tržní prostředí však na druhé straně přináší zvýšené nároky především v oblasti financování, kde reálné náklady spojené se službami banky promítáme do cen našich služeb, uzavírá Jozef Ryšavý.

Kromě změn v poplatcích přechází Komerční banka od 1. července 2009 na novou telefonní platformu. Od tohoto data budou všechna telefonní čísla Komerční banky začínat předvolbou 9555, bez ohledu na lokalitu. V této souvislosti se změní také telefonní číslo služby telefonního bankovnictví Expresní linka a jeho tarifikace. Nové telefonní číslo Expresní linky bude 955 559 559. Všechny funkce Expresní linky zůstávají beze změn zachovány, stejně tak i přístupová hesla. Spojení na nové číslo už nebude voláním na zelenou linku, ale bude účtováno operátorem klienta jako hovor na běžnou pevnou linku, včetně možnosti využití volných minut dle tarifu.