Hlavní navigace

KB představila novou studentskou kreditní kartu a zvýšila limit povoleného debetu = více peněz pro studenty

V Praze 4.října 2006 – KB nabízí nově studentům možnost získat finanční rezervu až 20 tisíc korun, a to díky kreditní kartě VISA. Novinkou je také zvýšení horního limitu povoleného debetu u studentského konta G2, a to na 20 tisíc korun. U obou produktů stačí pro jejich okamžité získání předložit pouze potvrzení o studiu.

Sdílet

Kreditní kartu VISA je určena všem studentům vyšších odborných škol (VOŠ) a vysokých škol (VŠ). Výše limitu závisí na stupni studia. Studenti 1.ročníků VOŠ a VŠ mají k dispozici maximální limit 10 tisíc korun, studenti 2. a vyšších ročníků VOŠ a VŠ pak až 20 tisíc korun. Bezúročné období, které lze využít jak pro přímé platby u obchodníka, tak také pro výběr hotovosti z bankomatu, trvá 45 dní. Majitel kreditní karty splácí měsíčně pouze 5 % z vyčerpané částky úvěru a příslušný úrok. S touto kreditní kartou je spjatý pouze jediný poplatek ve výši 5 korun měsíčně.

Dalším způsobem, jak získat peníze navíc, je možnost jít na běžném účtu do mínusu, tzv. povolený debet. Ten nyní nově KB nabízí až do výše 20 tisíc korun a využívat jej mohou i studenti středních škol. Výše povoleného debetu závisí na stupni studia; maximální limit 5 tisíc korun je určen studentům středních škol starším 18 let, studenti prvních ročníků VOŠ a VŠ mohou získat 10 tisíc korun a studenti 2. a vyšších ročníků VOŠ a VŠ pak až 20 tisíc korun.

Pro studenty, kteří si potřebují půjčit vyšší částku, je určen neúčelový studentský úvěr Gaudeamus ve výši od 30 do 500 tisíc korun. Výhodou úvěru je nízká úroková sazba a možnost splácet během studia jen úroky, tedy odložit si splácení jistiny až na do dobu po ukončení studia. K získání úvěru není zapotřebí mít vlastní pravidelný příjem.

KB nabízí studentům konto G2 a studenti si mohou vybrat ze dvou úrovní konta tu, která jim vyhovuje nejvíce. Konto G2 v základní variantě získá student zcela zdarma. Tato základní varianta obsahuje: běžný účet; elektronickou mezinárodní platební kartu Maestro s jedním výběrem z bankomatů KB měsíčně zdarma; 3 služby přímého bankovnictví obsluhu účtem telefonem, internetem i pomocí mobilního bankovnictví, ke kterému náleží speciální nižší poplatky za aktivní transakce, zasílání e-mailů o zůstatku na účtu; okamžitý povolený debet.

Za měsíční poplatek pouze 20 korun získá klient základní balíček a k němu ještě navíc: průhlednou embosovanou mezinárodní kartu MasterCard s cestovním pojištěním a všemi výběry z bankomatů KB měsíčně zdarma, virtuální kartu pro platby na internetu e-card, internetové bankovnictví Mojebanka s výrazně nižšími poplatky za zadané transakce.

Společně s kontem G2 je možné získat také slevovou kartu EURO26 na první rok zdarma a čerpat slevy u vybraných partnerů jako je např. Student Agency, Alpine Pro, Tutor a další. Na aktivní uživatele konta G2 čeká rovněž roční bonus 333 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).