Hlavní navigace

Komerční banka nabízí podnikatelům a firmám postiženým povodní řešení, jak překlenout nedostatek peněz

V reakci na události posledních dní, kdy bylo mnoho míst po celé České republice zasaženo povodní, připravila Komerční banka speciální nabídku zvýhodněných produktů jako pomoc takto zasaženým podnikatelům a firmám.

Sdílet

Pro podnikatele a malé firmy postižené povodněmi připravila KB Povodňový úvěr na překlenutí dočasného nedostatku finančních prostředků s velmi výhodnou úrokovou sazbou od 4,9 % p.a. a navíc s otevřenou horní hranicí výše půjčky. Tato povodňová půjčka je osvobozena od veškerých poplatků, které se pojí s poskytnutím standardního úvěru. Pro získání povodňového úvěru musí žadatelé podepsat čestné prohlášení o tom, že došlo k poškození jejich majetku v důsledku letošních záplav. Splatnost úvěru je 1 rok.

Dále Komerční banka nabízí klientům z řad podnikatelů a malých podniků:

Odklad splátek jistiny

Stávajícím úvěrovaným klientům z řad podnikatelů a malých podniků, kterým v důsledku záplav nastanou problémy se splácením úvěrů, je KB připravena vyjít vstříc odkladem splátek jistiny až o 6 měsíců.

Odklad splatnosti povoleného debetu

Komerční banka si je vědoma toho, že se v důsledku škod způsobených povodněmi, mohou podnikatelé a firmy dostat do situace, kdy budou potřebovat okamžitou hotovost. Pro tyto případy se KB rozhodla odložit splatnost povoleného debetu o dalších 180 dnů všem klientům, u nichž den splatnosti připadl na období od 1. dubna do 30. června 2006. Znamená to tedy, že splatnost těchto povolených debetů bude místo stávajícího půl roku celý jeden rok. O odklad splatnosti povoleného debetu je možné požádat i zpětně.

Komerční banka je také připravena jednat s představiteli měst a obcí o zřízení povodňových účtů, které jim mohou pomoci získat rychlý přehled a kontrolu při čerpání finančních podpor jednotlivými občany, kterým vznikly škody následkem rozsáhlých záplav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).